۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۰

رئیس بیمارستان خبر داد:

کلینیک ویژه بیمارستان سوم شعبان دماوند در دهه فجر افتتاح می شود

کلینیک ویژه  بیمارستان سوم شعبان دماوند در دهه فجر افتتاح می شود
تهران- ایرنا - رئیس بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند با بیان اینکه دستگاه سی.تی.اسکن این مرکز درمانی راه‌اندازی شده است، گفت: کلینیک ویژه طی هماهنگی های صورت گرفته با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در دهه فجر افتتاح می شود.

به گزارش ایرنا، مسعود مسلمی فرد، روز دوشنبه در حاشیه نشست حقوق شهروندی که با حضور برخی از مسئولان شهرستان در فرمانداری دماوند برگزار شد به احداث انبار مرکزی، سالن انتظار و مصلی بیمارستان توسط خیرین و کلنگ زنی بخش جدید جراحی این بیمارستان به همت خیرین سلامت منطقه در دهه مبارک فجر خبر داد و اظهار کرد: افتتاح کلینیک ویژه بیمارستان از دیگر برنامه های این مرکز درمانی در دهه فجر است.
وی ادامه داد: مجوز راه‌اندازی درمانگاه سو مصرف مواد در بیمارستان سوم شعبان اخذ شده و فعالیت آن در ماه جاری آغاز می شود و همچنین راه‌اندازی کلینیک ویژه درد که در بیمارستان‌های فوق تخصصی فعال می باشد، در حال پیگیری هستیم تا با هدف خدمات رسانی بهتر به شهروندان در این مرکز نیز راه اندازی کنیم.
رئیس بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند به وضع کنونی سردخانه این مرکز اشاره کرد و گفت: در عمده شهرها، شهرداری ها مسئولیت ساماندهی سردخانه و پزشک قانونی را برعهده دارد اما در دماوند چنین اتفاقی نیفتاده است.
این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون سردخانه بیمارستان سوم شعبان دماوند ظرفیت چهار جسد را دارد و تقریبا مشکلی در این بخش نداریم ولی باید به شرایط بحرانی نیز توجه شود که دماوند در بحث بحران با کمبودهایی اینچنینی روبرو است.

**پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه ساماندهی آب‌های سطحی شهر دماوند
شهردار دماوند در ادامه این جلسه به اقدامات صورت گرفته در بخش حقوق شهروندی و مطالبات شهری به خبرنگاران گفت: بیشتر ساختمان‌های احداث شده در شهر دماوند دارای فاضلاب جذبی هستند که با توجه به احتمال آلوده شدن آب شرب در سال های آینده، اجرایی شدن فاضلاب شهری بسیار موثر است.
عباس صفری همچنین در خصوص زه‌کشی و ساماندهی آبهای سطحی در بلوارهای اصلی و فرعی شهر نیز بیان کرد: در گذشته آب‌های سطحی از شهرک‌های بالادست به سمت جنوب و غرب دماوند و بلوار آیت‌الله خامنه‌ای منتقل می‌شد که با حجم قابل‌توجهی آب روبرو بودیم اما با توجه به تمهیدات صورت گرفته، هم‌اکنون لوله‌گذاری برای کنترل آب ایجاد شده و با پیشرفت ۷۰ درصدی در زمینه پروژه ساماندهی آب‌های سطحی مواجه هستیم.
این مقام مسئول در ادامه گفت: بر اساس استاندار جهانی سرانه فضای سبز به ازای هر نفر ۲۵/۵ مترمربع است که این میزان در دماوند به ۳۶/۵ مترمربع رسیده که شامل اقداماتی همچون توسعه بوستان های محلی، درختکاری در منطقه چشمه اعلاء و منطقه شبلی به مساحت بیش از۱۰هکتار است.
شهردار دماوند به اهمیت موضوع سیما و منظر شهری پرداخت و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از تابلوهای مغازه‌ها که در پیاده‌روها نصب شده است، دید بصری نامناسبی به ویژه در شب برای افراد ایجاد می‌کند که جمع‌آوری آنها و انتقال به سردر مغازه‌ها در دستور کار است.

**ساماندهی سگ های بلاصاحب نیازمند اعتبار است
شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند با تاکید بر ساماندهی سگ های بلاصاحب در سطح شهر، گفت: شهرداری دماوند در این راستا اقداماتی را انجام داده ولی دست یابی به نتیجه مطلوب، نیازمند اعتبارات کافی است.
وی به سلامت و کیفیت زندگی در جامعه اشاره کرد و گفت: نقش مسئولان در حفظ سلامت جامعه و توجه به بهداشت در تمامی اقشار مختلف به ویژه کودکان و سالمندان بسیار مهم است.
جهانشاهی به مشکلات و مطالبات کنونی شهر در زمینه حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: دستفروش ها و وانت بارها، سگ های ولگرد و بلاصاحب، ایمن سازی ساختمان ها از هرگونه حوادث طبیعی و غیر طبیعی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و ساختمان هایی که نکات ایمنی را رعایت نمی کنند و ... از جمله مواردی است که توسط مسئولان مورد توجه قرار گیرد.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7246/ 1539

کلیدواژه ها :درمان دماوند
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking