۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۱

جنبش جهاد اسلامی خواستار تشدید انتفاضه برای مقابله با تصمیم ترامپ شد

جنبش جهاد اسلامی خواستار تشدید انتفاضه برای مقابله با تصمیم ترامپ شد
جنبش جهاد اسلامی فلسطین خواستار تشدید انتفاضه برای مقابله با تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس و سیاست‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی کرانه باختری شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین‌الیوم، داوود شهاب مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که سفر مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، سفری خصمانه و تحریک‌آمیز است.

وی افزود: سخنان پنس در کنست اسرائیل، افراطی، نژاد پرستانه،کینه توزانه و سرشار از دروغ و خرافات است.

شهاب اظهار داشت که مواضع صهیونیستی پنس، به منزله چراغ سبز آمریکا برای یهودی‌سازی کرانه باختری است.

وی گفت: آنچه روند سیاسی نامیده می‌شود، به نفع ملت فلسطین و مسأله فلسطین نبوده و نیست و در نتیجه ادامه آن، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

شهاب گفت: ما چاره‌ای به جز تشدید انتفاضه و مقاومت در مخالفت با تصمیم ترامپ برای قدس و مواضع خصمانه آمریکا و سیاست‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی کرانه باختری نداریم.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، امروز طی سخنانی در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی گفت که سفارت آمریکا تا پایان سال 2019 میلادی، به قدس منتقل می‌شود.

پنس با این ادعا که قدس پایتخت اسرائیل است، مدعی شد که به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، به تحقق صلح کمک می‌کند.

پنس که سفر خود به منطقه شامل مصر، اردن، و سرزمین‌های اشغالی را آغاز کرده، اولین مقام بلندپایه آمریکایی است که از زمان تصمیم ترامپ در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، به منطقه سفر کرده است.

ترامپ روز چهارشنبه 15 آذر ماه در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با اعتراض گسترده فلسطینیان و محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

کلیدواژه ها :پایتخت جنبش اسلامی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking