۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۹

عریقات: سخنان "`پنس"، ثابت کرد که آمریکا بخشی از مشکل است نه راه حل

عریقات: سخنان
دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین سخنان معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کنست رژیم صهیونیستی را هدیه به تندروها دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین امروز دوشنبه گفت: سخنان مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کنست اسرائیل، هدیه به تندروها است.

وی افزود: حمله صلیبی که پنس آن را در کنست رهبری کرد، هدیه به تندروها است و ثابت شد که دولت آمریکا بخشی از مشکل است نه راه حل.

عریقات گفت: پیام پنس آشکار بود: قانون و قطعنامه‌های بین‌المللی را نقض کنید و آمریکا به شما پاداش خواهد داد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، امروز طی سخنانی در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی گفت که سفارت آمریکا تا پایان سال 2019 میلادی، به قدس منتقل می‌شود.

پنس با این ادعا که قدس پایتخت اسرائیل است، مدعی شد که به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، به تحقق صلح کمک می‌کند.

پنس که سفر خود به منطقه شامل مصر، اردن، و سرزمین‌های اشغالی را آغاز کرده، اولین مقام بلندپایه آمریکایی است که از زمان تصمیم ترامپ در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، به منطقه سفر کرده است.

ترامپ روز چهارشنبه 15 آذر ماه در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با اعتراض گسترده فلسطینیان و محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

 

منبع : تسنیم
website tracking