۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۹

زمان انتقال سفارت آمریکا به قدس اعلام شد

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کنست رژیم صهیونیستی گفت: سفارت آمریکا سال آینده به قدس منتقل می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنانی در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی گفت که سفارت آمریکا تا پایان سال 2019 میلادی، به قدس منتقل می‌شود.

 

وی افزود: طی هفته‌های آینده دولت ما طرح خود برای بازگشایی سفارت آمریکا در قدس را ارائه می‌کند.پنس با این ادعا که قدس پایتخت اسرائیل است، گفت: دونالد ترامپ دستورات لازم به منظور فراهم کردن مقدمات انتقال سفارت آمریکا به قدس را به وزارت خارجه داده است.

 

معاون رئیس‌جمهور آمریکا امروز دوشنبه با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.وی خطاب به نتانیاهو گفت: افتخار بزرگی برای من است که در قدس پایتخت اسرائیل باشم.

 

معاون رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، به تحقق صلح کمک می‌کند.

 

پنس که سفر خود به منطقه شامل مصر، اردن، و سرزمین‌های اشغالی را آغاز کرده، اولین مقام بلندپایه آمریکایی است که از زمان تصمیم ترامپ در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، به منطقه سفر کرده است.

 

ترامپ روز چهارشنبه 15 آذر ماه در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با اعتراض گسترده فلسطینیان و محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

منبع : انتخاب
website tracking