۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳

حمید درخشان:‌مربیان مطرح باید با بهترین دستمزد برای فوتبال پایه کار کنند

حمید درخشان:‌مربیان مطرح باید با بهترین دستمزد برای فوتبال پایه کار کنند
تهران – ایرنا – پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، گفت:‌هر باشگاهی باید بهترین مربیان خود را در رده پایه با دستمزد عالی در جهت موفقیت فوتبال به کار گیرد تا بهترین نتیجه لازم را در دراز مدت کسب کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید درخشان روز سه شنبه در همایش یکساله کانون مربیان فوتبال ایران، درخصوص راهکارهای پیشرفت فوتبال کشور افزود:‌ موجودیت و پتانسیل خوبی در فوتبال پایه ایران وجود دارد اما ما هنوز نتوانسته ایم این استعدادها را شناسایی و به فوتبال کشور معرفی کنیم .
درخشان ادامه داد: ‌در فوتبال پایه نیاز است امکان سخت افزاری با حضور مربیان خبره به کار گرفته شود که متاسفانه این وضعیت در کشور وجود ندارد ،البته اگر موفقیت مقطعی حاصل می شود به دلیل استعدادهای ذاتی و نبوغ برخی فوتبالیست های ایرانی است .
این مربی فوتبال اضافه کرد: ‌درصورتی که این استعدادها خوب پرورش یابند می توانیم در هر مقطع به جای یک بازیکن بیش از 200 بازیکن را از فوتبال پایه به لیگ برتر معرفی کنیم .
به گفته درخشان این درحالی است که در فوتبال اروپا زمانی که یک بازیکن نوجوان 15 ساله در باشگاهی بازی می کند از نظر فنی و تاکتیکی به سطح بالایی رسیده است و دلیلش نیز آموزش این فوتبالیست از سنین کودکی است.
درخشان تصریح کرد:‌آنچه که درمورد پرورش بازیکن در ایران وجود دارد استاندارد نیست و مربیان نیز با نگاه ظاهری از جمله تکنیک خوب بازیکن اقدام به جذب وی می کنند درحالی که این بازیکن آموزش و پرورش لازم را از سنین پایه ندیده است.
این پیشکسوت فوتبال درخصوص جوانگرایی در تیم ملی نیز گفت:‌ بازیکنان از سنین پایین و در ادامه در فوتبال باشگاهی بایستی آبدیده شده و سپس به تیم ملی دعوت شوند زیرا در تیم ملی فرصتی برای اشتباه یا اصلاح تکنیک بازیکنان وجود ندارد.
درخشان درخصوص قهرمانی ذوب آهن اصفهان در فینال جام حذفی و ناکامی استقلال،افزود:‌استقلال به دلیل جوانگرایی بایستی در جایی تاوان آن را پس می داد که آن هم از دست دادن قهرمانی جام حذفی بود زیرا به اعتقاد من بایستی جوانگرایی به صورت آهسته و مقطعی انجام شود .
در این همایش سالیانه مربیان برتر تیم های پایه کشور با حضور سرمربیان فوتبال باشگاه های لیگ برتر و پیشکسوتان فوتبال معرفی شده و از 130 مربی رده پایه فوتبال کشور تجلیل شد.
ورزشی **9029** 1701

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking