۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹

عربستان و اسرائیل از تولیدات امپریالیسم انگلیس هستند

عربستان و اسرائیل از تولیدات امپریالیسم انگلیس هستند
عربستان و اسرائیل از وحشی ترین، فاسدترین و مستبد ترین حکومت ها در جهان به شمار می روند که هر دو با هم در شکل دهی توسط امپراتوری بریتانیا پس از پایان جنگ جهانی دوم اشتراک زمینه دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "کوگانا"، طی چند سال گذشته دولتمردان غربی همواره با اصرار و فشار این شعار که اسد باید برود سر داده اند و توجیه آنها در این مسیر از میان برداشتن دیکتاتور شرور با اقدام به تامین مالی آموزش و تسلیح گروههای تابعه القاعده قصد تغییر حکومت را در این کشور داشته و ادعای کمک به مردم سوریه را دائماً مطرح کرده است اما بر خلاف آن ادعا ی کمک اکنون از ارمغان غرب؛ درد و رنج، بدبختی و مصیبت سهم مردم سوریه شده است.

وزیر سابق دفاع آمریکا چاک هیگل نبر اعتراف کرد: در زمانیکه بنظر می رسد سوریه فلج شده است اصرار بر خروج اسد هیچ منطق استراتژیکی ندارد.

آشکار است که غرب از این اظهار نظرها از آن هدف اولیه به تقاضای مذاکره در هر زمان تغییر نیت داده است و همواره بار دیگر به تکرار مذاکرات تا آینده چشم دوخته است.

گرچه در ادامه این تحول به سرزنش بشار اسد و نقش او در بحران سوریه بمنظور انحراف توجه از مشکل اصلی یعنی کارگردانی امپریالیسم غربی در جنگ سوریه تمرکز کرده  است، جنگ افروزی و ایجاد بحران در سوریه آخرین پروژه امپریالیستی توسط باند غربی نیست که همانند این ماجرا در پی چند بلا آفرینی در اوکراین، لیبی، عراق و افغانستان به عنوان چند مثال مشابه می توان پرداخت.

عربستان و اسرائیل از تولیدات امپریالیسم انگلیس هستند

این دو رژیم از وحشی ترین، فاسدترین و مستبد ترین حکومت ها در جهان بشمار می روند که هر دو با هم در شکل دهی توسط امپراتوری بریتانیا پس از پایان جنگ جهانی دوم اشتراک زمینه دارند، در واقع زمانیکه بریتانیا در اوج خود از قله های کوه های کانادا تا هند امتداد داشت این دو ایجاد شدند.

 اقدامات استراتژیک انگلیس از زمان جنگ جهانی عمیقا بر روی طراحی نقشه دوران شرق میانه ی جدید شکل گرفته بود که در حال حاضر غرب در تلاش اختصاصی است تا دوباره با پردازش و به روز کردن اجرای آن نقشه بپردازد.

انگلیس به منظور کنترل شبه جزیره عربستان، دو نفر را حسین بن علی و عبدالعزیز بن سعود را مامور اجرای نقشه کرده و از بعد جنگ جهانی اول در تابستان 1916 مورد حمایت قرار داده است و "حسین" نقش فعالی را در شوراندن اعراب علیه حکومت عثمانی ایفا کرد که در مدت کوتاهی پس از آن قرارداد سایکس پیکو امضا شدکه نهایتاً به تقسیم شرق میانه میان انگلیس و فرانسه انجامید.

 لندن و پاریس عوامل و عناصر بیشتری را از جمله توماس ادوارد لورنس که به عنوان (لارنس عرب) شناخته می شود برای تکمیل کمک به این پروژه به منطقه اعزام کردن.

در نهایت طرح تقسیم بندی شتاب گرفته و امپراتوری عثمانی سقوط کرد و دو حاکم احتمالی برای کنترل این سرزمین زمین در نظر گرفته شدند. در ابتدا پس از پیروزی انگلیس "حسین" بعنوان پادشاه حجاز انتخاب شد. اما پس از شکست "حسین"  از بن سعود در سال 1920، لندن با پشتیبانی کامل از موسس رژیم عربستان سعودی پرداخت.

مارک کورتیس، مؤرخ انگلیسی در کتاب خود تحت عنوان امور محرمانه تبانی انگلیس با اسلام رادیکالی می نویسد: بریتانیا با ارائه سلاح و پول به بن سعود در طول جنگ جهانی اول یک پیمان با او در سال 1915 امضا کرد و در پایان جنگ او  مساعدت های مالی معادل ماهانه 5000 دلار را از انگلستان که بسیار کمتر از پشتیبانی ارسالی برای حسین که به مبلغ 12،000 دلار در ماه بود دریافت می کرد دولت بریتانیا در آغاز حسین را در سال 1919 مورد حمایت لندن قرار داد اما طولی نکشید که هواپیمای جنگی را در حجاز برای حمایت از رویارویی با حسین و تحمیل شکست به او بنفع بن سعود بکار گرفت و پس از پذیرش مؤقت آتش بس در سال 1920 نیروهای آل سعود به تعداد  150.000 نفر بدون هیچ مانعی در نیمه سال  1920 بر شبه جزیره مسلط شد.

 انگلیسی ها درک می کردند که ابن سعود بشدت از وهایبت متأثراست و  بر همین عربستان امروز از پایگاههای اصلی تجهیز و تامین مالی گروههای تروریستی در سوریه بشمار می رود.

وضعیت وخیم حقوق بشر در عربستان سعودی تکان دهنده است و از این جهت بر روی زمین بی نظیر است اما اگر آن رژیم   عروسک خیمه شب بازی در دست غرب نبود، آنها اجازه انجام این اقدامات ضد بشری نداشته و رکورد مصونیت تام از مجازات را به نام خود ثبت نمی کردند.

پنهانکاری با کُت جدید

اسرائیل محصول دیگر امپریالیسم بریتانیا است و بر همین پایه نقض های مکرر بی رحمانه ی قوانین بین المللی توسط اسراییل قابل درک است که ایجاد و استقرار اسرائیل با ارتکاب نسل کشی علیه مردم فلسطین یکی از بزرگترین جنایات زمان ما محسوب می شود و شبیه به عربستان و بسیاری نیروهای وابسته در باند کشورهای غربی عمل کرده است و بدون شک اسرائیل نیز نقش کثیفی در بی ثبات کردن سوریه ایفا کرده است.

 اسرائیل در سال 1948 به عنوان یک نتیجه از اسناد مهم اعلامیه بالفور در سال 1917 تاسیس دولت اسرائیل حاصل پیام وزیر امور خارجه بریتانیا" آرتور بالفور" و  بانکی مشهور صهیونیست "والتر روچیلد" با حمایت همه جانبه دولت انگلیس از ایجاد یک خانه ملی برای مردم یهود در فلسطین صورت گرفت.

با همه ی این تفاصیل شواهد تاریخی مورد غفلت قرار گرفته و با وجود تلاش غرب برای سرزنش اسد در بحران سوریه در عوض تقصیر را به گردن مجموعه ی امپریالیستی غرب و متحدین غربی آن باید انداخت.

نتیجه اینکه در طول چند قرن باید گفت که این امپریالیسم غربی و قدرت های استعماری اروپائی بوده اند که به تخریب و نابود کردن عادت داشته و عامل غارت هر نقطه از جهان هستند.

عربستان سعودی و اسرائیل دو رژیم از خودکامه ترین ها بر روی زمین هستند که به طور مستقیم از محصولات اصلی ارائه شده توسط امپراتوری بریتانیا بحساب آمده و دو مانع اصلی ثبات در شرق میانه به شمار می آیند.

و در پایان نکته مهم اینکه این مردم سوریه هستند که باید تصمیم بگیرند که آیا اسد باقی می ماند یا می رود؟ نه نخبگان و دولتمردان سیاسی هر کشور خارجی و حقیقت امر اینست که اگر آنها می خواهند جهان به صلح دست پیدا کند این  امپریالیسم غربی است که باید برود.

نویسنده: استفان مک میلان

تهیه و ترجمه: عبدالمجید اورا

منبع : دانا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking