۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶

زیدان: نگرش مثبت من نقش مهمی در قهرمانی رئال داشت

زیدان: نگرش مثبت من نقش مهمی در قهرمانی رئال داشت
تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید بعد از پیروزی برابر اتلتیکومادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا و تصاحب جام این رقابتها گفت که نگرش مثبت وی در مدت شش ماه سرمربیگری در کهکشانی ها، راه را برای کسب قهرمانی در اروپا هموار کرد.

به گزارش ایرنا از ساکرنت، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا میان رئال مادرید و اتلتیکومادرید شنبه شب در شهر میلان ایتالیا در حالی برگزار شد که هر دو تیم در وقت های قانونی و اضافی به تساوی یک بر یک رسیدند، اما رئال مادرید در ضربات پنالتی 5 بر 3 برنده شد و جام قهرمانی را بالای سر برد.
زیدان اذعان کرد که شاگردانش برای پیروزی سختی زیادی را متحمل شدند.
وی خاطر نشان کرد که به دنبال ادامه حضور در این باشگاه و کسب قهرمانی های بیشتر با این تیم است.
در این دیدار، هر دو تیم شانس برابر برای گلزنی در وقت اضافه داشتند، اما بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.
برای رئال مادرید، لوکاس واسکز ، مارسلو، گرت بیل، سرخیو راموس و کریستیانو رونالدو در ضربات پنالتی گلزنی کردند.
برای اتلتیکومادرید نیز آنتون گریژمان، گابی و سائول میگنز موفق به گلزنی شدند، اما خوان فران تورس توپش را به دیرک عمودی زد و تیمش را از قهرمانی دور کرد.
زیدان در نشست خبری بعد از مسابقه گفت:‌ از تلاشهای تیم رضایت دارم. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا آسان نیست. لحظاتی سختی وجود داشت، هر چند متاسفانه نتوانستیم گل دوم را بزنیم.
وی افزود:‌ بنابراین رنج زیادی کشیدیم و این طبیعی است. ما سخت کار کردیم و قهرمانی در اروپا برای همه بازیکنان، کارکنان تیم و هواداران بسیار مهم است.
رونالدو در مدت 120 دقیقه بازی به نظر نمی رسید کاملا آماده باشد. او فرصت های خوبی را از دست داد. با این حال زیدان ضمن تقدیر از تلاش های این مهاجم پرتغالی، تایید کرد که درخواست زدن پنالتی آخر را از او پذیرفت.
وی در این باره گفت:‌ در پایان، رونالدو به عنوان آخرین بازیکن گلزنی کرد و این پیروزی را به ما هدیه داد. بنابراین مصدوم نبود و خوب بود. او خیلی خوب کار کرد و مدت زیادی دوید و تمام بازیکنان همین طور بودند. او همیشه به تیم فکر می کند و همیشه به هم تیمی هایش کمک می کند.
زیدان ادامه داد:‌ می دانستم که هر دو تیم شانس برابر داشتند و ما تا پایان بازی خیلی سختی کشیدیم.
سرمربی رئال گفت که از زمان انتصابش به جای رافائل بنیتس ، نگرش مثبت و نیز الزام بازیکنان به کار سخت را به این تیم آورده است.
وی در این باره گفت: چیزی که من آوردم نگرش مثبت بود. کار سخت مهم تر از کیفیت تیم است. ما همگی سخت کار کردیم. می دانستم که وقتی شانس سرمربیگری این تیم را پیدا کردم، کسب موفقیت های بزرگ ممکن خواهد بود.
هر چند قرارداد زیدان تا سال 2018 با کهکشانی ها اعتبار دارد، ولی به نظر می رسید شکست در این دیدار، آینده او را به خطر می انداخت.
اکنون به نظر می رسد که او فصل آینده نیز در رئال بماند. او هفتمین فردی است که به عنوان بازیکن و سرمربی قهرمانی اروپا را تصاحب کرده است.
وی در این باره گفت:‌ رئال مادرید باشگاه زندگی من است. باشگاهی که از هر نظر بزرگ است و حضور در این باشگاه باعث افتخار من است.
سرمربی رئال مادرید در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه جزو این باشگاه بزرگ هستم خوشحالم و تاکنون به عنوان بازیکن، دستیار و سرمربی قهرمانی را بدست آورده ام. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که خیلی خوشحالم و به این باشگاه افتخار می کنم.
ورزشی**1210**1584

منبع : ایرنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking