۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳

رییس کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی:

کشور در زمینه تجهیزات دیالزی به خودکفایی رسیده است

کشور در زمینه تجهیزات دیالزی به خودکفایی رسیده است
کیش - ایرنا - رییس سومین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی گفت: اندیشه و توان علمی متخصصان داخلی امروز کشور را در زمینه دانش و تجهیزات دیالیزی به خودکفایی رسانده است.

دکتر بهزاد عین الهی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای برخی تجهیزات ساده در حوزه دیالیز زمانی فقط وارد کننده بودیم ، اما امروز نه تنها در این بخش خودکفا شده ایم بلکه صادرات نیز داریم.
وی با بیان اینکه تاکنون در کشور در حدود 43 هزار پیوند کلیه انجام شده است ، اظهار کرد: شرایط کنونی زیرساختهای علمی امروز به گونه ای است که سالانه 2 هزار و 500 مورد پیوند کلیه در کشور انجام می شود.
رییس سومین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی که هم اینک در جزیره کیش در حال برگزاری است افزود: در این کنگره سه روزه که فردا به پایان می رسد ، 734 نفر شرکت کرده اند که 170 نفر آنان دارای تخصص نفرولوژی هستند.
دکتر عین الهی با بیان اینکه 26 درصد مقالات رسیده به این کنگره در مجلات بین المللی به چاپ رسیده است، تصریح کرد: در این کنگره 135 مقاله در قالب پوستر و سخنرانی ارایه می شود که در پایان 10 مقاله برتر مجوز چاپ در مجلات بین المللی را دریافت خواهند کرد.
استاد تمام دانشگاه بقیه الله تهران گفت: مهمترین ویژگی این کنگره بررسی علمی 4 دستورالعمل کشوری درباره داروها و نحوه و میزان مصرف آنها در حوزه دیالیز است تا مسوولان امر بتوانند سیاستگذاری لازم را انجام دهند.
وی یاد آور شد: در این کنگره مباحثی در زمینه کم خونی، اختلالات کلسیمی و درمان و بحث پیوند کلیه و نحوه انتخاب بیماران مورد بررسی قرار گرفت.
دومین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژیسال گذشته در برج میلاد تهران برگزار شد و سومین دوره آن نیز اکنون با همت پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف و بیمارستان فوق تخصصی جزیره کیش برگزار شده است.
**نفرولوژی یکی از فوق تخصص های طب داخلی است و نفرولوژیست پزشکی است که برای تشخیص و کنترل بیماری های کلیوی آموزش دیده است. نفرولوژیست جراح نیست به این دلیل برای درمان بیماری های کلیوی از روش های دیگری شامل دیالیز، مصرف دارو، متعادل کردن مایعات در بدن، تنظیم الکترولیت و تنظیم فشار خون استفاده می کند.
**اورولوژی تخصص در زمینه جراحی و پزشکی است و اورولوژیست در تشخیص، کنترل و درمان اختلالات مجاری ادراری زنان و مردان تخصص دارد. همچنین اورولوژیست بیماری های سیستم تناسلی مردان را نیز درمان می کند.
سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی ،تفریحی و گردشگری آن استفاده می کنند.
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
6993* تنظیم و انتشار: اکبر بهاروند

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking