۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان:

نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب در استان زنجان هستیم

نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب در استان زنجان هستیم
زنجان-مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: برای رفع چالش های موجود در حوزه آب، نیازمند اصلاح الگوی مصرف در استان هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا جزء قاسمی ظهر پنجشنبه در دیدار با فرماندار زنجان، با بیان اینکه در حال حاضر به لحاظ بارش‌ها وضعیت خوبی را در استان نداریم، افزود: وجود چاه‌های غیرمجاز در استان زنجان به‌عنوان یک چالش مهم مطرح است و با توجه به اقدامات صورت گرفته تاکنون تعداد زیادی از این چاه ها پلمب شده‌اند.

وی بابیان اینکه بخش مهمی از چاه‌های آب استان زنجان برای مصرف در حوزه کشاورزی مورداستفاده قرار می‌گیرد، ادامه داد: در حال حاضر تعداد چاه‌های موجود در استان ۲۰ هزار حلقه است که تنها ۱۲۰ حلقه چاه مربوط به  آب شرب شهری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان بابیان اینکه منابع آب استان زنجان وضعیت مطلوبی ندارد، گفت: برای رفع چالش‌های موجود در حوزه آب، نیازمند اصلاح الگوی مصرف هستیم.

جزء قاسمی وضعیت بارش‌ها در طی سال جاری را نامطلوب عنوان کرد و گفت: در سال آبی ۹۶-۹۵  میزان بارش‌ها ۲۵ درصد نسبت به سال آبی گذشته و ۱۵ درصد نسبت به درازمدت کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان در ادامه به اجرای ۱۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در سال جاری در شهر زنجان اشاره کرد و گفت: سالانه ۱۵ هزار مشترک به آمار مشترکین زنجانی افزوده می‌شود.

جزء قاسمی اظهار کرد: طی یک برنامه مدوّن هفت ساله تمام سطح شهر زنجان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: شبکه فاضلاب شهر زنجان تاکنون ۵۰ درصد از سطح شهر اجراشده و در حال حاضر ۳۰ درصد از مردم زنجان از خدمات جمع‌آوری بهداشتی فاضلاب برخوردارند.

جزء قاسمی تأکید کرد: اجرای کامل شبکه فاضلاب در شهر زنجان سه هزار میلیارد ریال اعتبار لازم دارد. 

وی میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب در شهر زنجان را ۱۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این پروژه ظرف سه سال از ظرفیت ۱۲۵ هزار نفر کنونی به ظرفیت اسمی ۴۱۰ هزار نفر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان به رصد روزانه کیفیت آب شرب شهروندان زنجانی اشاره کرد و گفت: کیفیت آب شرب زنجان خوب است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking