۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳

کلنگ بازسازی نخستین مسجد مناطق زلزله زده بر زمین زده شد

کلنگ بازسازی نخستین مسجد مناطق زلزله زده بر زمین زده شد
کرمانشاه- ایرنا- عملیات بازسازی نخستین مسجد در مناطق زلزله زده ثلاث باباجانی به همت مردم خیر شهرستان پاوه روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آئین کلنگ زنی مسجد روستای دره ژاله سفلی از توابع شهر ازگله ثلاث باباجانی که در زلزله بیست و یکم آبان ماه به شدت تخریب وغیرقابل استفاده بود با حضور جمعی از خیران و روحانیون شهرستان پاوه، فرماندار ثلاث باباجانی و مردم روستا برگزار شد.
به هنگام این مراسم امام جمعه پاوه به کمکها و امداد رسانی مردم این شهرستان به زلزله زدگان در روزهای اول این حادثه اشاره کرد و گفت: مردم پاوه همراه و همگام با سایر نقاط کشور جزو اولین کسانی بودند که در این حرکت انسان دوستانه مشارکت داشتند.
ماموستا ملا قادر قادری افزود: مرحله اول که کمک رسانی و امداد بود تمام شد، مرحله بعدی تحویل چادر و سپس تحویل کانکس و اسکان موقت بود که تقریبا تمام شده است و حالا نوبت به بازسازی است.
ماموستا قادری گفت: بعد از مشورت و تصمیم گیری مقرر شد در حد توان و بضاعت مردم شهرستان اگر بتوانیم 2 مسجد را در مناطق زلزله زده احداث کنیم اقدام مثبت و بزرگی است که مردم کمک کردند وهم اکنون پول برای احداث 2 مسجد را جمع آوری کرده ایم.
وی افزود: درخواست مردم مناطق زلزله زده و علاقه مندی مردم پاوه این بود که اگر در این مناطق مسجد احداث کنیم توصیه علما و معنویت نماز و کلام الهی موجب آرامش روحی و روانی و کاهش استرس و اضطراب مردم آسیب دیده خواهد شد.
وی اظهار کرد: هزینه بازسازی یک مسجد در یکی از روستاهای شهرستان سرپل ذهاب نیز توسط ستاد وحدت شهرستان پاوه تأمین و نظارت فنی و مهندسی احداث آن بر عهده بنیاد مسکن استان همدان خواهد بود.
پاوه با بیش از 61 هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای کشور است که در کارهای انسان دوستانه و نیک همواره زبانزد بوده است و در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
7448/8066 خبرنگار: محمدهادی زامیاد ** انتشار دهنده: علی مولوی

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking