۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵

مسئول دارالقرآن زندان مرکزی یزد:

فعالیت مراکز حمایت از خانواده های زندانیان در یزد/ 60 درصد از زندانیان یزدی متاهل هستند

فعالیت مراکز حمایت از خانواده های زندانیان در یزد/ 60 درصد از زندانیان یزدی متاهل هستند
مسئول دارالقرآن زندان مرکزی یزد گفت: از مجموع زندانیانی که در یزد هستند نزدیک به 60 درصد از آن‌ها متاهل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسئول دارالقرآن زندان مرکزی یزد در مصاحبه با یزدرسا، به آمار بالای زندانیان متاهل در کشور اشاره کرد و افزود: از مجموع زندانیانی که در یزد هستند نزدیک به 60 درصد از آن‌ها متاهل هستند.

حجت الاسلام محمد مهدی گلوردی با بیان اینکه زندانیان جزء گروه‌های آسیپ پذیر جامعه هستند و به تبع آن خانواده‌های زندانیان هم در معرض آسیب هستند اظهار کرد: در راستای حمایت از خانواده‌های زندانیان مراکزی ایجاد شده که در رفع مشکلات آنها فعالیت دارد.

وی اذعان کرد: در حال حاضر اقدامات مشاوره و مددکاری در زندان ها یزد در جهت اصلاح ، تهذیب و تربیت مددجویان در حال انجام است.

گلوردی با بیان اینکه بار روانی بسیار شدیدی بر دوش خود زندانیان و خانواده‌های این افراد است و از منظر اجتماعی هم مشکلاتی بر سر راه این خانواده‌ها قرار گرفته است گفت: به دلیل هزینه‌های مضاعفی که بر دوش خانواده‌های افراد زندانی است به همین خاطر می‌طلبد که از سوی مسئولین حمایت‌های خاص و ویژه ای برای این نوع خانواده‌ها صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: فرزندان زندانیان به خاطر زندانی بودن پدرشان با مشکلاتی روبرو هستند که کار را برایشان دشوار می‌سازد و متاسفانه گاها مسال اقتصادی باعث شده تا فرزندان این زندانیان از تحصیل فاصله بگیرند و به راه خلاف کشیده شوند.

وی افزود: در این راستا بنیادهای تعاونی وجود دارد که در خصوص تامین پوشاک، مواد غذایی و هزینه تحصیل فرزندان زندانیان کمک کرده یا جهت رفع مشکلات این خانواده های به کمیته امداد یا اداره اوقاف معرفی می کند.


کلیدواژه ها :یزد زندان مرکزی
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking