۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱

در همایش از خرمشهر تا سوریه مطرح شد؛

جنگ ما جنگ حق و باطل بود/ حاج قاسم سلیمانی فخرالمجاهدین و خار چشم دشمنان است

جنگ ما جنگ حق و باطل بود/ حاج قاسم سلیمانی فخرالمجاهدین و خار چشم دشمنان است
همایش از خرمشهر تا سوریه به همت بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان و دفتر فرهنگ با حضور سردار محمودی و خانواده شهید مدافع حرم دادمحمد رحیمی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دهاقان بیدار، سردار محمودی از جانبازان مدافع حرم در یادواره از خرمشهر تا سوریه، با تأکید بر ایستادگی در مقابل دشمنان اسلام افزود: فلسفه حضور ما در سوریه به ریشه انقلاب اسلامی بر می گردد، دشمن می خواهد جبهه انقلاب اسلامی شکست بخورد، لذا از حماقت آل سعود استفاده کرده، با تربیت مفتی های وهابی طالبان را به وجود آورده و عصاره آنها تکفیری های داعشی شدند.

جانباز مدافع حرم هنر امام (ره) را تبدیل صحنه جنگ به دانشگاه آدم سازی دانست و گفت: ما ۱۷ هزار شهید ترور داریم، دشمن آمده بود ما را نابود کند؛ اولین چیزی که در جنگ به ذهن انسانها می آید آدمکشی است ولی ما در دفاع مقدس با استفاده از فرهنگ عاشورایی فضایی را ایجاد کردیم که انسان تربیت می کرد و این هنر امام بود.

وی افزود: امروز جنگ ما جنگ فرهنگی است و باید با تبعیت از ولایت فقیه در این جنگ پیروز شویم.

جانباز مدافع حرم خاطرنشان کرد: ما در جبهه ای هستیم که عده ای خود را مسلمان می دانند و دیگران را کافر می شمارند، آنها با الله اکبر می جنگند، خون مسلمان و شیعه را مباح می دانند، هرکس عقاید آنها را نپذیرد می کشند و به نوامیس آنها تجاوز می کنند.

وی با اشاره به اینکه آمریکائیها با قرآنی که در مقابل آنها نباشد مخالف نیستند افزود: امروز آمریکا بهترین امکانات را به عربستان می دهد تا قرآن چاپ شود، آمریکا با قرآن، ولایت و اسلام ناب محمدی مشکل دارد.

سردار محمودی گفت: جنگ ما جنگ حق و باطل است و امروز در جنگ نیابتی دشمنان اسلام هستیم، آنها می خواهند جهاد که ظرفیت درونی اسلام برای مبارزه با دشمن است را در مقابل اسلام قرار دهند و بدل آن را در گروههای تکفیری ایجاد نموده اند.

وی حاج قاسم سلیمانی را فخرالمجاهدین و خار چشم استکبار جهانی و عظمت جهان اسلام دانست و افزود: تجسم جهاد را در چهره حاج قاسم سلیمانی می توان دید، تنها زمانی رزمندگان جرأت حضور در میدان نبرد یا تکفیری ها را دارند که حاج قاسم هدایت عملیات را به عهده بگیرد.

سردار محمودی با بیان اینکه بیش از ۶۰ گروه تروریستی شناسنامه دار در سوریه در حال جنگ با دولت سوریه هستند تصریح کرد: بیش از یکصد کشور دنیا با تجهیزات از آنها حمایت می کنند، اگر کسی به غیر از باورهای اعتقادی خود به سوریه برورد بیش از دو روز دوام نمی آورد.

وی گفت: ما در زمان جنگ در تحریم بودیم، امروز هم می خواهند با تحریم ما را زمین گیر کنند، باید بدانیم آمریکائیها بدعهدند و تحریم ها را بر نمی دارند، اگر چند صفحه ای از تاریخ آمریکا را بخوانیم، آمریکا را خواهیم شناخت، ذات آمریکا توطئه و خیانت است.

خانواده شهید دادمحمد رحیمی از گردان فاطمی با حضور در جلسه یادواره شهدای مدافع حرم گفتند: هنگامی که شهید خبر حمله تکفیری ها به حرم حضرت زینب سلام الله علیها را شنید آرام و قرار نداشت و می گفت: «اگر ما در زیارت عاشورا می گوئیم بأبی أنت و أمی، باید هم اکنون بایستیم».

او می گفت: هر کس جرأت رفتن به میدان جنگ را ندارد، نرود، میدان جنگ دل می خواهد، جرأت می خواهد که در مقابل دشمن به عشق حضرت زینب بایستد و ایستادگی کند.

فرزندش گفت: او همیشه روضه حضرت زینب می خواند و بقیه ما سینه می زدیم، او خونش را به پای حضرت زینب ریخت و در کنار حرم مطهرش شهید شد.

یادواره شهدای مدافع حرم و گرامیداشت شهدای عملیات بیت المقدس با غبارروبی گلزار شهدای گمنام دانشگاه و تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم دادمحمد رحیمی همراه بود.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking