۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰

سرویس مدارس فرصتی برای تعلیم و تربیت دانش آموزان

سرویس مدارس فرصتی برای تعلیم و تربیت دانش آموزان
مشهد- ایرنا- رئیس اداره توسعه انجمنهای اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: سرویس مدارس به واسطه زمانی که دانش آموزان در آن می گذرانند فرصتی برای تعلیم و تربیت آنان است.

محمدرضا ولی زاده روز چهارشنبه در چهل و یکمین نشست تخصصی کارگروه ماده 18 اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد افزود: هر دانش آموزی که از خدمات سرویس مدرسه استفاده می کند روزانه دو ساعت را برای رفت و برگشت در خودرو می گذراند.
وی ادامه داد: سرویس مدرسه به واسطه تاثیر مثبت و منفی که می تواند در دانش آموز داشته باشد بسیار مهم و به همین دلیل است که ساماندهی این بخش مورد توجه جدی قرار گرفت.
رئیس اداره توسعه انجمنهای اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان در سال 180 تا 200 روز به مدرسه می روند لذا باید نسبت به افزایش سطح کیفی و فرهنگی در سرویسهای مدارس توجه تا از این فرصت استفاده و از بروز آسیبهای فرهنگی و اجتماعی جلوگیری شود.
وی افزود: تهیه سه عنوان کتاب ویژه رانندگان سرویس مدارس، اولیاء و دانش آموزان با محتوای فرهنگ ترافیک به صورت تخصصی از جمله اقداماتی است که هم اکنون در حال انجام می باشد.
ولی زاده ادامه داد: رانندگان سرویس مدارس از سال آینده با مطالعه کتاب و شرکت در آزمون، با دریافت نمره قبولی می توانند مجوز ادامه فعالیت به عنوان سرویس مدرسه را دریافت کنند.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان خراسان رضوی نیز گفت: در سال جاری تحصیلی 149 هزار و 440 دانش آموز در این استان از خدمات 16 هزار و 134 خودرو سرویس مدرسه استفاده کرده اند.
زینب ارمغان افزود: 10 هزار و 191 راننده مرد و پنج هزار و 943 راننده زن به عنوان راننده سرویس مدارس در خراسان رضوی فعالیت دارند.
وی ادامه داد: 70 هزار و 450 دانش آموز در مشهد از خدمات حدود هشت هزار سرویس مدرسه استفاده کرده اند.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: طی سال تحصیلی جاری با شش هزار و 766 سرویس مدرسه فاقد برچسب برخورد شده است.
سرهنگ حمید رضا گرایلی افزود: همچنین 9 هزار و 95 مورد کنترل سرویسهای مدارسی که تخلف اضافه سرنشین داشتند صورت گرفت.
وی ادامه داد: طی پارسال هیچگونه تصادف فوتی و جرحی برای سرویسهای مدارس در خراسان رضوی رخ نداد و صرفا دو مورد تصادف خسارتی ثبت شد که آن هم مربوط به سرویسهای فاقد مجوز بوده است.
خراسان رضوی یک میلیون و 200 هزار دانش آموز دارد. بطور میانگین سالانه بین 130 تا150 هزار دانش آموز در این استان از خدمات سرویس مدرسه استفاده می کنند.
7496/1858

منبع : ایرنا
website tracking