۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۱

آمادگی دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا برای انتقال کمک های مردمی به زلزله زدگان

آمادگی دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا برای انتقال کمک های مردمی به زلزله زدگان
نیویورک- ایرنا- دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن آمادگی خود را برای جمع آوری و انتقال کمک های مردمی به آسیب دیدگان زلزله غرب کشور اعلام کرد.

مهدی عاطفت سرپرست دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با عرض تسلیت به خانواده های داغدار زلزله اخیر، افزود: دفتر حافظ منافع ایران پیش از این نیز در حوادث مشابه آمادگی دریافت و ارسال گمک های هموطنان مقیم آمریکا را اعلام کرده بودو در حال حاضر نیز این دفتر پذیرای کمک ایرانیان به هموطنان حادثه دیده است.
وی ادامه داد: سایت این دفتر به آدرس http://www.daftar.org/ هم اطلاعیه مربوطه درج شده است و با توجه به امکانات محدودی که داریم این کمک ها به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ارسال می شود تا مرهمی بر داغ حادثه دیدگان باشد.
سرپرست دفتر حافظ منافع ایران این اقدام را در پی درخواست های متعدد هموطنان مقیم آمریکا دانست و یادآور شد: ایرانی ها ثابت کرده اند که مصداق شعر «چو عضوی به درد آورد روزگار-دگر عضوها را نماند قرار» هستند.
عاطفت خاطرنشان کرد: ایرانی ها در هرجای جهان که باشند دل و خاطرشان با ایران و ایرانی است و در مواقع نیاز به کمک هم نوعان خود می شتابند. از این رو بر خود وظیفه دیدیم تا شرایطی را برای جذب و ارسال کمک های ایرانیان مقیم آمریکا به زلزله زدگان غرب کشور فراهم آوریم.
زلزله 7.3 ریشتری که یکشنبه شب در استان کرمانشاه اتفاق افتاد به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرد.
در جریان این زلزله 12 هزار واحد مسکونی به کلی تخریب شده و بیش از 15هزار واحد دیگر نیز آسیب دیده است.
شمار کشته ها ومصدومان براساس اعلام مسئولان تا ساعت 11 روز سه شنبه در استان کرمانشاه 430 کشته و 7460 مصدوم گزارش شده است.
** 1429 *شبس*1488 * انتشاردهنده: بهمن بامداد**

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking