۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۲

دامادی در گفتگو با بولتن نیوز:

کرامت خبرنگاران و حوزه رسانه باید حفظ شود

کرامت خبرنگاران و حوزه رسانه باید حفظ شود
عضو فراکسیون امید مجلس بابیان اینکه اصحاب رسانه باید از حق‌وحقوق متناسب با شغل و زحمات خود برخوردار شوند، گفت: کرامت خبرنگاران و حوزه رسانه باید...

گروه فرهنگ و هنر: عضو فراکسیون امید مجلس بابیان اینکه اصحاب رسانه باید از حق‌وحقوق متناسب با شغل و زحمات خود برخوردار شوند، گفت: کرامت خبرنگاران و حوزه رسانه باید در لایحه جامع رسانه لحاظ و حفظ شود.

کرامت خبرنگاران و حوزه رسانه باید حفظ شود

محمد دامادی نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به لایحه نظام جامع رسانه‌ای که در دولت در حال تدوین است، گفت:مهم‌ترین نکته و روح این لایحه باید در راستای حفظ حقوق خبرنگاران و حفظ کرامت آن‌ها باشد.

وی با اشاره به مشکلات و مشقت‌های کار خبر و رسانه افزود: بعضاً مشاهده می‌شود که در بعضی از برنامه‌ها و جاهایی که خبرنگار برای تهیه خبر مراجعه می‌کند به وی توهین می‌شود و شأن آن‌ها رعایت نمی‌شود.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس افزود: امنیت و بیمه از دیگر مشکلات اصحاب رسانه است گفت: باید در لایحه تدوین‌شده از سوی دولت به این موضوعات توجه ویژه شود.

دامادی گفت: وقتی در کشور اتفاق خاصی می‌افتد همه مردم و مسئولین به فضای مجازی، سایت‌ها و رسانه‌ها مراجعه می‌کنند و دنبال خبرهای جدید هستند .این اخبار توسط خبرنگران تهیه می‌شود.

وی افزود: متأسفانه خبرنگاران امنیت ندارند و بعضاً مشاهده می‌شود که بدون امنیت شغلی مشغول کارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مثلاً در مورد زلزله یکشنبه کرمانشاه این خبرنگاران بودند که در صف مقدم اطلاع‌رسانی قرار داشتند و اخبار اطلاعات را به مردم رساندند. بنابراین باید مشکلات آن‌ها با تدوین یک لایحه جامع رفع شود.

منبع : بولتن

پربازدیدترین امروز

    website tracking