۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶

انحلال مدارس استعدادهای درخشان خانواده‌ها را به تجمع و اعتراض واداشت

انحلال مدارس استعدادهای درخشان خانواده‌ها را به تجمع و اعتراض واداشت
جمعی از دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها در اعتراض به سیاست ادغام مدارس استعدادهای درخشان و کاهش ورود دانش‌آموز به این مدارس مقابل آموز‌ش‌ و پرورش شهر تهران تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جمعی از خانواده‌هایی که فرزندانشان در مدارس سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) تحصیل می‌کنند در اعتراض به منحل شدن مدرسه فرزانگان یک مقابل آموزش و پرورش شهر تهران تجمع کردند.

این خانواده‌ها معترضند که حدود 210 نفر از دانش‌آموزان پایه نهم مدرسه فرزانگان یک با این استدلال که مدرسه ظرفیت ندارد به مدرسه فرزانگان 6 منتقل شده‌اند این در حالی است که جمعیت دانش‌آموزان این مدرسه نیز افزایش یافته و مسئولان مدرسه مجبور شده‌اند آزمایشگاه را تبدیل به کلاس درس کنند.

مادر یکی از دانش‌آموزان در این خصوص به تسنیم گفت: آموزش و پرورش سیاست‌های مختلفی را در رابطه با مدارس سمپاد اعمال می‌کند و این موجب نگرانی خانواده‌ها شده است به گونه‌ای که ابتدا از تعطیلی مدارس سمپاد سخن می‌گفتند و هم اکنون به بهانه خالی بودن ظرفیت برخی مدارس آنها را منحل کرده و دو مدرسه سمپاد را با یکدیگر ادغام می‌کنند، این موضوع بر روی کیفیت آموزش تأثیرگذار است.

وی افزود: دانش‌آموزان مدرسه فرزانگان یک تهران تاکنون بیش از 200 مدال در المپیادهای کشوری و جهانی کسب کرده‌اند و هم اکنون مشخص نیست با نداشتن ورودی پایه دهم برای سال تحصیلی آینده چه چیزی در انتظار دبیرستان فرزانگان یک تهران است؟ چرا با اینکه مدرسه ظرفیت کافی دارد ورودی‌های مدرسه را به مدرسه دیگری منتقل می‌کنند. در حالی که مدرسه مقصد نیز با کمبود جا مواجه است و دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان آن را به مدرسه فرزانگان یک منتقل می‌کنند. این جابه‌جایی‌های غیرکارشناسی چه هدفی را در پی دارد؟

به گزارش تسنیم، درخواست خانواده‌ها این است که دبیرستان فرزانگان یک به تعداد قابل قبول ورودی پایه دهم داشته باشد و فرزندانشان بتوانند در این مدرسه ادامه تحصیل دهند.

به گزارش تسنیم، آموزش و پرورش به دنبال سیاست کاهش تنوع مدارس، کاهش جذب دانش‌آموز در مدارس استعدادهای درخشان و ادغام این مدارس با یکدیگر را در دستور کار دارد و در این راستا آزمون مدارس استعدادهای درخشان در شهر تهران برای ورود دانش‌آموز جدید به پایه دهم برای سال تحصیلی 96 ــ 95 برگزار نشد.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking