۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۰

المیادین:درگیری های نظامی در مناطق مختلف یمن ادامه دارد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما  ،شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد:درگیری های نظامی در مناطق مختلف یمن ادامه دارد.

حمله هوایی جنگنده های سعودی به منطقه ولد مسعود در شهر سحار یمن به شهادت یک زن منجر شد. جنگنده های سعودی حملاتی به شهر ضحیان در استان صعده داشته اند. نیروهای منصور هادی نیز دو منطقه العقیده و حمراه را در شهر وازعیه در استان تعز هدف حملات خمپاره ای خود قرار دادند. مناطقی از شهر نهم در استان صنعا نیز با این حملات روبرو شده است. جنگنده های سعودی پروازهای گسترده ای در این استان داشته اند.
فاطمه قاسم گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود:بار دیگر نگاه ها در یمن به لشکر عمالقه دوخته شده است. نیروهای ائتلاف سعودی پایگاه نظامی الشقرا وابسته به این لشکر را هدف قرار دادند. این لشکر در دهه هفتاد میلادی قرن گذشته قوی ترین نیرو در ارتش یمن در شهر حرف سفیان در استان عمران در شمال یمن بوده است. درگیری های شدیدی در شهر نهم در شمال شرقی استان صنعا گزارش شده است. نیروهای منصور هادی با حمایت جنگنده های سعودی مواضع ارتش یمن را در مناطق بنی بارق،ملح و مبدعه را هدف قرار دادند. همچنین شمار بیشتری از تجهیزات نظامی نیروهای منصور هادی در این منطقه مستقر شده است. این درگیری ها نتوانست پیروزی برای نیروهای منصور هادی به همراه داشته است. نیروهای منصور هادی مواضع نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن را در شهر صرواح در غرب استان مارب در شمال شرقی یمن هدف قرار دادند. نیروهای منصور هادی حملات توپخانه ای خود را در غرب استان الشبوه در شرق این کشور از سرگرفتند. جنگنده های سعودی مناطقی را در شمال استان الجوف هدف قرار دادند. درگیری ها در جبهه های شرقی و غربی استان تعز در مرکز این استان از سرگرفته شد. پس از چند روز آرامش، درگیری ها در استان حجه در غرب یمن از سرگرفته شد. دو شهر مرزی میدی و حرض در این استان نیز شاهد درگیری های شدید نیروهای سعودی با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بوده است.

منبع : صدا و سیما

پربازدیدترین امروز

website tracking