۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷

نماینده سابق مجلس: خواص و صحابه به اندازه یک ملت نقش آفرینی دارند

نماینده سابق مجلس: خواص و صحابه به اندازه یک ملت نقش آفرینی دارند
گرگان – ایرنا – نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و مشاور رییس صدا و سیما گفت: در جریانات اسلامی و انقلابی خواص و صحابه به اندازه یک ملت نقش آفرینی دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام میر تاج الدینی شامگاه یکشنبه و مقارن با شب سوم محرم در مسجد الاقصی گرگان اظهارداشت: یکی از عبرت های بزرگ واقعه عاشورا و کربلا نمایش نقش خواص و صحابه در انجام رسالت و وظایف دینی است، به گونه ای که حضور نداشتن به موقع آنها موجب رقم خوردن واقعه کربلا شد.
وی ادامه داد: اگر خواص و صحابه روشنگری و بصیرت افزایی می کردند چه بسا فاجعه بزرگ کربلا را شاهد نبودیم.
به گفته وی؛ در کربلا 72 تن از یاران و صحابه با شناخت دقیق وظیفه و رسالت در زمان لازم ، در کنار و مجاور امام حسین (ع) باقی ماندند ولیکن این امر افاقه نکرد و عاشورا رقم خورد بعد از عاشورا و به گفته مورخان بیش از دو هزار نفر به خونخواهی امام قیام کردند و کشته شدند، اما هیچ حاصلی بدست نیامد واگر اینان به موقع و در زمان مناسب همراه امام بودند چه بسا عاشورا رقم نمی خورد.
مشاور عالی ریاست صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران همچنین به سخنان سید الشهدا اشاره کرد و افزود: به نظر ایشان مال اندوزی، از بین رفتن روحیه شهادت طلبی، رواج قبیله گرایی، دنیا طلبی وغفلت از امر به معروف و نهی از منکر سبب انحطاط جامعه مسلمین خواهد شد.
میر تاج الدینی ادامه داد: در حمله اسرائیل به لبنان تمامی مناطق لبنان و بیروت اشغال شد اما محله و کانون فعالیت عناصر حزب الله لبنان از دست یابی رژیم غاصب اسرائیل در امان ماند و به این سبب بود که روحیه شهادت طلبی و نترسیدن از مرگ و مواجه با دشمن در بین جوانان حزب الله ریشه دوانده بود و آنان از دشمن باکی نداشتند واین امر برگرفته از آموزه های اسلامی است که از مکتب امام خمینی بنیان گذار کبیر انقلاب و امام خامنه ای نشات می گیرد.
در این مراسم فرماندهی لشکر 30 پیاده گرگان ، مدیر کل صدا و سیمای گلستان ، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در گلستان و جمعی از مدیران و مردم گرگان حاضر بودند.
7333/1648
خبرنگار: علی قاسمعلی ** انتشار: پری سالارنیا

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking