۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰

معاون زیربنایی شهردار گرگان:

طرح «باغ مزار لطفی» توسط شهرداری گرگان ساخته می شود

طرح «باغ مزار لطفی» توسط شهرداری گرگان ساخته می شود
گرگان- معاون زیربنایی؛ حمل ونقل و ترافیک شهرداری گرگان گفت: طرح «باغ مزار لطفی» توسط شهرداری گرگان ساخته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حاج محمدعلی، عصر شنبه در بازدید از باغ مزار استاد لطفی اظهار کرد: از اجرای طرح و ساخت آرامگاه و باغ مزار استاد لطفی عقب مانده ایم و به همین منظور درصدد هستیم تا حداکثر استفاده از زمان را ببریم و مراحل ساخت باغ مزار استاد لطفی را به سرانجام برسانیم.

حاج محمدعلی افزود: عملیات ساخت باغ مزار استاد لطفی در دو فاز انجام می شود که فاز اول در حال اجراست و برای شروع فاز دوم نیز باید حدود ۱۰ باب از ساختمان‌های اطراف خریداری شود که در مجموع، برای اجرای کامل این طرح، دو هزار ۷۰۰ متر مربع عرصه نیاز است.

معاون زیربناییحمل ونقل و ترافیک شهردار گرگان تصریح کرد: امیداست تا چهارمین سالگرد ارتحال استاد محمدرضا لطفی در ساخت آرامگاه و باغ مزار استاد به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یابیم.

 وی تأکید کرد: با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته از سوی سرپرست شهرداری گرگان و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان در آینده ای نزدیک، به دستاوردهای خوبی در این زمینه، دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: باغ مزار و آرامگاه استاد لطفی باید مکان و نقطه همایشی برای هنرمندان ایرانی باشد و به محلی برای تجمع و همگرایی هنرمندان در بحث ادبیات و موسیقی تبدیل شود.

حاج محمد علی یادآور شد: درصدد هستیم که با همکاری و طراحی باغ مزار استاد لطفی، گرگان و فرهنگ گرگانی را به سمت احیای مضاعفی سوق داده و گرگان را بر روی آنتن ملی و بین المللی داشته باشیم.

وی با بیان این که استاد لطفی با پیشینه تاریخی در ایران و جهان، بهترین شاخص برای ارتقای فرهنگی شهر گرگان محسوب می شود، افزود: باید از این فرصت به وجودآمده، کمال استفاده را کرد.

طرح باغ مزار استاد لطفی فراتر از حافظیه است

معاون زیربنایی حمل ونقل و ترافیک شهردار گرگان با اشاره به چشم انداز های طرح باغ مزار استاد لطفی در گرگان گفت: برنامه ها و طرح های پیش روی ما برای ساخت باغ مزار و آرامگاه استاد لطفی، فراتر از حافظیه شیراز است که امیدواریم اثری ماندگار در شهر گرگان به یادگار بماند.

 حاج محمدعلی افزود: در حال حاضر بازسازی، طراحی، اجرای سر درب آرامگاه استاد لطفی در حال اجراست که برای اجرای مرحله اول، ۱۳۰ میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

وی همچنین اذعان کرد: در حال حاضر نگهبانی و حفاظت در باغ مزار برقرار شده است و احیای فضای سبز با گلدان در دست اجرا است.

حسین کتولی طراح باغ مزار استاد لطفی است

معاون زیربنایی حمل ونقل و ترافیک شهردار گرگان اظهار کرد: با توجه به تحصیلات، تخصص و آشنایی با فرهنگ گرگان، دکتر حسین کتولی، مدیر دفتر بهسازی و احیای بافت تاریخی گرگان، برای طراحی آرامگاه و باغ مزاراستاد لطفی انتخاب شد.

حاج محمد علی افزود: شاید در طراحی و اجرای باغ مزار و آرامگاه استاد لطفی نیاز باشد از حضور اساتید دیگری نیز بهره گیریم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه هر سازه و فعالیت عمرانی هدفی را دنبال می کند در صدد طراحی سازه ای هستیم که بر اساس فرهنگ گرگان باشد.

شناساندن مفاخر شهر گرگان از اهداف شهرداری است

معاون زیربنایی؛ حمل ونقل و ترافیک شهرداری گرگان با اشاره به معرفی مفاخر شهرگرگان به مردم گرگان و گردشگران گفت: درصدد هستیم مفاخر شهر گرگان را با تلفیقی از زیباسازی شهری در قالب تندیس و دیوارواره به مردم شهر گرگان و گردشگران معرفی کنیم.

حاج محمد علی افزود: مردم گرگان باید به مفاخر شهر خود، هم چون حکیم فندرسکی، میرداماد، استاد لطفی و ... افتخار کنند.

 وی خاطر نشان کرد: در خطه شهر گرگان، سرمایه های عظیمی نهفته است که چنانچه از این سرمایه ها به درستی بهره برداری نکنیم کوتاهی و قصور از ما بوده است.

گفتنی است که اردیبهشت ماه ۹۳ استاد محمدرضا لطفی، آهنگساز و نوازنده چیره‌دست تار و سه ‌تار چشم از دنیا فروبست و بر طبق وصیت این هنرمند گران قدر، پیکر وی در گرگان به خاک سپرده شد، فاز اول باغ مزار استاد محمدرضا لطفی از اواخر فروردین‌ماه امسال آغاز شده که طراحی نقشه آن برعهده مهدی حجت (معمار و رئیس ایکوموس ایران) است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking