۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۸

معاون استاندار گلستان:

طرح روستای بدون بیکار در ۱۴ روستای گلستان اجرا می شود

طرح روستای بدون بیکار در ۱۴ روستای گلستان اجرا می شود
گرگان - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با بیان اینکه هم اکنون هیچ بیکاری در سه روستای گلستان وجود ندارد از اجرای طرح روستای بدون بیکار در ۱۴ روستا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ربیعی عصر شنبه در سومین کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: مطابق برنامه های قرارگاه اقتصاد مقاومتی امسال ۹۷۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود که سهم گلستان ایجاد ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل است.

وی با بیان اینکه توان استان گلستان در ایجاد اشتغال بیش از ۱۹ هزار نفر است، افزود: با نرخ مشارکت اجتماعی استان گلستان با ایجاد ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل بیکاری استان کاهش نمی یابد و ثابت باقی می ماند.

معاون استاندار گلستان با یادآوری اینکه نرخ مشارکت تا سال ۱۳۹۹ روند صعودی دارد، ادامه داد: تنها ۱۰ درصد از اشتغال در بخش دولتی و شرکت های وابسته ایجاد می شود و مابقی توسط بنگاه های اقتصادی خصوصی و تعاونی ایجاد می شود از اینرو باید در مسیری حرکت کنیم که بنگاه داران و صاحبان حرفه حضور فعال داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه نه بخش خصوصی بدون دولت می تواند موفق شود و نه دولت با کنار گذاشتن بخش خصوصی می تواند به اهداف خود در زمینه اشتغال دست یابد، تصریح کرد: در نیمه دوم سال جاری باید در کنار برنامه های اجرایی و عملیاتی کمیته های مختلف کارگروه اشتغال استان، زیرکارگروه های این حوزه را فعال کرده و برنامه ها را رصد کنیم.

ربیعی با یادآوری اینکه هم اکنون در سه روستای وامنان، محمدآباد گرگان و عطاآباد هیچ بیکاری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امسال طرح روستای بدون بیکار در ۱۴ روستا (در هر شهرستان یک روستا) اجرا می شود.

وی با یادآوری اینکه سهم هر یک از دستگاه های اجرایی استان در ایجاد ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل مشخص شده است، متذکر شد: باید در کارگروه اشتغال در افزایش مهارت آموزی، تولید، اشتغال و کارورزی تلاش شود تا در نتیجه شغل بیشتری در استان ایجاد شده و در مسیر اقتصادی فعال تر در گلستان گام برداریم.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking