۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۴

رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر هرات

بیش از ۶۰ هزار نفر در هرات به مواد مخدر اعتیاد دارند

بیش از ۶۰ هزار نفر در هرات به مواد مخدر اعتیاد دارند
غلام جیلانی دقیق گفت:‌ بیش از ۶۰ هزار نفر در هرات به مواد مخدر اعتیاد دارند

بیش از ۶۰ هزار نفر در هرات به مواد مخدر اعتیاد دارندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «غلام جیلانی دقیق» رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر هرات  با اشاره به افزایش افراد معتاد در هرات گفت: در بررسی‌های اداره انها و امار گیری در سطح شهر درحال حاضر بیش از 60 هزار افراد معتاد به ثبت رسیده است و از این میان 40 درصد نیز از ولایت‌های دیگر افغانستان نیز به هرات آمدند.

وی افزود: افزایش افراد معتاد در سطح شهر هرات سبب نگرانی‌های زیاد شهروندان شده است و از سوی دیگر نیز برخی بی بندوباری‌ها را نیز به وجود آورده است.

دقیق خاطرنشان کرد: وجود نگرانی‌های اداره آنها و شهروندان هرات سبب شده است تا اداره محلی هرات کمیته ای را به منظور شناسایی و درمان افراد معتاد در هرات تشکیل دهند در این کمیته چند اداره دولتی نیز عضویت دارد و قراراست پس از بررسی و جمع آوری افراد معتاد، معتادان هراتی به مراکز درمانی ترک اعتیاد فرستاده شوند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات نیز گفت: پس از آغاز به کار این کمیته پس از بررسی و شناسایی افراد معتاد، معتادینی که از دیگر ولایات به هرات آمدند نیز دوباره به ولایاتشان بازگردانده می‌شوند.

وی افزود: اداره محلی هرات پس از اینکه معتادین هراتی به صورت کامل ترک کنند آماده ایجاد زمینه کاری برای معتادان هستند.

در همین حال افراد معتاد به مواد مخدر در هرات از اقدام دولت برای ترک اعتیاد شان مسرور هستند و آماده رفتن به مراکز ترک اعتیاد هستند آنها می‌گویند با این کار آنان دوباره به جامعه باز می‌گردند.

مسوولان ریاست مبارزه با مواد مخدر هرات بر این عقیده هستند که با توجه به امکانات کنونی، درمان معتادین در هرات بیش از 30 سال طول خواهد کشید.

/

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking