۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵

حوادث کوتاه از کشور


    
    درگیری منجر به مرگ
خرم‌آباد - فارس: فرمانده انتظامی خرم‌آباد گفت: در جریان درگیری بین دو گروه اشرار سابقه‌دار و تحت تعقیب در این شهرستان یک نفر جان خود را از دست داد. سرهنگ حسین نجفی افزود: این درگیری به دلایل نامعلوم بامداد دوشنبه رخ داد که یک نفر از طرفین با سلاح گرم کشته شد. وی با بیان اینکه دو گروه مزبور 4 و 3 نفره بودند تصریح کرد: تمام این افراد شناسایی شده و تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

جعل اسکناس در روستا
چناران - خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی شهرستان چناران گفت: با دریافت اطلاعاتی مبنی بر فعالیت فردی در زمینه جعل و توزیع اسکناس جعلی در این شهرستان، پلیس مخفیگاه این جاعل را در روستای سیدآباد چناران شناسایی کرد.
سرهنگ قربان صنعتی افزود: متهم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش 45 میلیون و 400 هزار ریال اسکناس جعلی آماده  توزیع به همراه ابزار و دستگاه‌های جعل اسکناس کشف شد.
او گفت: متهم 33 ساله به جرم خود اعتراف کرد و راهی دادسرا شد.

مرگ 2 سرنشین ال90
اصفهان - باشگاه خبرنگاران جوان: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اصفهان اعلام کرد: در سانحه رانندگی که در زیرگذر گلستان شهدای اصفهان رخ داد امدادگران این سازمان جسد دو سرنشین خودروی ال90 را از بین آهن پاره‌ها بیرون کشیدند. در این حادثه خودروی ال90 با ستون‌های اطراف زیرگذر برخورد کرد و دو سرنشین آن در دم جان باختند. علت این سانحه در دست بررسی است.

خودرو حامل مواد مخدر
بندرعباس- فارس: فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: ماموران این فرماندهی یک دستگاه خودروی دو کابین حامل موادمخدر را در بیابان‌های اطراف شهرستان بندرلنگه شناسایی کردند. سرتیپ عزیزالله ملکی افزود: با تلاش ماموران طی تعقیب و گریزی کوتاه، خودرو متوقف و در بازرسی از آن 706 کیلوگرم  تریاک کشف و یک متهم در این زمینه دستگیر شد.
فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: همچنین با تلاش ماموران انتظامی شهرستان‌های بندر خمیر و میناب سه دستگاه خودرو توقیف و در بازرسی از آنها 194 کیلو تریاک کشف و سه متهم در این زمینه دستگیر شدند.

انحراف مرگبار
ایلام- ایرنا: رئیس پلیس راه انتظامی استان ایلام از وقوع یک فقره تصادف رانندگی در جاده مله پنجاب به بدره خبر داد و گفت: در این حادثه رانندگی سه نفر کشته و چهار نفر نیز زخمی شدند.
سرهنگ محسن ناصری اظهار کرد: این تصادف میان یک دستگاه سواری پژو 206 و یک دستگاه سواری پراید رخ داد.
وی با بیان اینکه انحراف به چپ سواری پژو 206 علت اصلی وقوع این سانحه رانندگی بود، افزود: در صحنه تصادف 7 سرنشین 2 خودرو مجروح شدند که به وسیله نیروهای امدادی به مراکز درمانی انتقال یافتند. سرهنگ ناصری یادآور شد: متاسفانه سه نفر از سرنشینان سواری پراید پس از انتقال به مراکز درمانی شهر ایلام به علت جراحات وارده، جان باختند و 4 نفر از سرنشینان این 2 خودرو همچنان تحت درمان هستند.

توقیف خودرو حامل قاچاق
سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف محموله کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در قزوین خبر داد.
سرتیپ «مهدی محمودی» گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی استان حین گشت‌زنی در آزاد راه قزوین- زنجان به یک دستگاه کامیون بادسان مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی ماموران از کامیون مذکور، تعداد 606 پارچه انواع ظروف کریستالی خارجی قاچاق کشف شد.
فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به دستگیری راننده و توقیف خودرو افزود: ارزش ریالی کالای کشف شده یک میلیارد ریال است که متهم پس از تشکیل پرونده به تعزیزات حکومتی استان معرفی شد.

سرقت صندوق نذورات
زنجان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی شهرستان زنجان گفت: به دنبال اطلاع پلیس از سرقت صندوق نذورات مسجدی در این شهرستان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. سرهنگ ایرج‌خانی افزود: ماموران تصاویر دوربین‌های مداربسته مسجد را بازبینی کردند و موفق به شناسایی و دستگیری متهم و دو تن از همدستانش شدند.
وی اضافه کرد: متهمان دستگیرشده به جرم خود اعتراف کردند و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

انتقال گوسفندان قاچاق به کشتارگاه
سرویس شهرستان‌ها: فرمانده انتظامی کنگاور گفت: مأموران ایست و بازرسی شهید زنگنه حین کنترل خودروهای عبوری در جاده فرعی اطراف گلوگاه به یک دستگاه کامیون مظنون شدند.
سرهنگ «حسین براری» ادامه داد: در بازرسی انجام شده از خودروی مذکور، 121 رأس گوسفند قاچاق کشف و پس از انجام اقدامات لازم به کشتارگاه دام شهرستان بیستون منتقل شد.
وی با اشاره به دستگیری دو متهم در این زمینه گفت: ارزش این بار قاچاق، 500 میلیون ریال برآورد شده است که متهمان به مراجع قضائی منتقل و خودرو نیز روانه پارکینگ شد.

دستبند پلیس بردستان دزد طلا
زنجان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: مأموران انتظامی شهرستان خدابنده در اجرای طرح مبارزه با سرقت طلاهای کودکان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. علیرضا صالحی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد فردی با کمین در محل‌های خلوت طلا و زیورآلات کودکان را سرقت و به سرعت متواری می‌شود.
فرمانده انتظامی استان زنجان اظهار داشت: ماموران پس از تحقیقات میدانی موفق شدند متهم را که در حال پرسه‌زنی بود دستگیر و در بازرسی از وی چند گوشواره و دستبند طلای کودکانه کشف کنند.
وی با اعلام اینکه متهم به مواد مخدر اعتیاد دارد خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی‌های انجام شده و در مواجهه با ادله پلیسی به 20 فقره سرقت طلاهای کودکان اعتراف کرد. متهم به مراجع قضایی معرفی شد.

سرقت سنگ های ریل قطار
سرویس شهرستان‌ها: رئیس پلیس راه‌آهن شمال شرق گفت: ماموران انتظامی ایستگاه «یاتری» به سمت ایستگاه گرمسار حین گشت‌زنی بودند که در تاریکی شب متوجه تردد یک دستگاه تراکتور در حوالی راه‌آهن شدند.
سرهنگ محمدرضا مالکی افزود: ماموران انتظامی در بررسی دقیق موضوع، پس از توقف تراکتور و دو سرنشین آن، بالغ بر 2 تن «بالادست» در تریلر آن کشف کردند.
وی تصریح کرد: «بالادست» نوعی سنگ بسیار سخت و نسبتا بزرگ است که برای زیرسازی خطوط ریلی به کار می‌رود.
مالکی افزود: سارقان دستگیر شده با سرقت زیر ساخت اصلی خط ریلی، دست به کار خطرناکی زدند. چرا که در صورت نبود سنگ بالادست احتمال واژگونی قطار بسیار زیاد است. به گفته وی افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف زمین‌خواری
سرویس شهرستان‌ها: رئیس پلیس آگاهی کردستان گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده با موضوع زمین‌خواری به پلیس آگاهی، پیگیری پرونده به اداره مبارزه با جرایم اقتصادی این پلیس محول شد.
سرهنگ «جمال سلمانی» افزود: بررسی اوراق پرونده نشان داد، مردی مساحت 1500 متر از اراضی ملی در سطح شهر «سنندج» را به صورت غیرقانونی به تصرف خود درآورده است که در این رابطه ضمن هماهنگی با مقام قضائی با دعوت از کارشناس امر و استفاده از نقشه‌های مرجع، غیرقانونی بودن تصرف اراضی به اثبات رسید.
وی با اشاره به ارزش سه میلیارد ریالی زمین مذکور، خاطرنشان کرد: با تکمیل پرونده و ارسال به مرجع قضائی از سوی این مرجع برای متهم قرار قانونی صادرشد.
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking