۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵

13 هزارکانون ورزشی دانش آموزی در کشور فعال است

13 هزارکانون ورزشی دانش آموزی در کشور فعال است
کرج-ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون 13 هزار کانون ورزشی دانش آموزی در دو بخش درون مدرسه ای و برون مدرسه ای در کشور فعال است.

به گزارش ایرنا ،مهرزاد حمیدی روز پنجشنبه در نخستین همایش مربیان فوتبال پایه کشورکه با حضور 700 مربی در سالن شهیدان ن‍ژاد فلاح کرج برگزارشد، افزود: از این تعداد 10هزار کانون ورزشی درون مدرسه ای و سه هزار کانون ورزشی برون مدرسه ای است.
وی خطاب به مربیان ورزشی مدارس گفت: ما فقط مسئول مهارت و سواد درفوتبال نیستیم بلکه در کنار این موارد باید معرفت، اخلاق ،اعتماد به نفس ، قدرشناسی و حس مسئولیت پذیری را به آینده سازان انتقال داد.
حمیدی ادامه داد: یک مربی خوب می تواند در عمق وجود یک فوتبالیست تاثیرمثبت بگذارد و امروز در حوزه فوتبال شاهد قهرمانانی هستیم که الگو برای جوانان کشور هستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: این وزارتخانه آماده صدور مجوز تاسیس مدارس فوتبال ازمقطع تحصیلی ابتدایی تا متوسطه دوم است.
حمیدی اضافه کرد: سرمایه گذاران در این بخش می توانند برای دریافت مجوز به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنندو این وزارتخانه با آنان همکاری لازم خواهد داشت.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: حتی این وزارتخانه آماده خرید خدمات از سرمایه گذاران بخش خصوصی در مدارس فوتبال است.
حمیدی افزود: امروز سواد حرکتی و ورزشی از جمله در بخش فوتبال لازمه نسل نوجوان و جوان کشور است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون فوتبال را باید از شش سالگی آغاز کرد و مهارت های بنیادی را باید به کودکان آموزش داد .
همایش مربیان فوتبال پایه کشور تا عصر امروزپنجشنبه در کرج ادامه دارد، حاضران در زمینه فلسفه گرسروتز و فوتبال پایه ، آمادگی ذهنی و روانی در فوتبال پایه، پرورش بازیکنان مستعد درفوتبال پایه ، سلامت و تندرستی بازیکنان پایه ، بازی در زمین های کوچک ،جایگاه استعداد یابی در ورزش ایران ، جنبه های فرهنگی اجتماعی درفوتبال پایه با تاکید بر نقش خانواده ،توسعه فوتبال پایه بانوان ،استعداد یابی در فوتبال پایه آشنا می شوند.
8029/ 6155

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking