۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۸

امام جمعه خمین:

زمینه توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان خمین فراهم شود

زمینه توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان خمین فراهم شود
امام جمعه خمین بابیان اینکه زمینه توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان خمین فراهم شود گفت: موانع حوزه ترویج فرهنگ قرآنی در خمین باید رفع شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خمین، حجت الاسلام سیدعلی حسینی شامگاه چهارشنبه در همایش "خمین، شهر قرآنی" بااشاره به ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی اظهار داشت: قرآن کتاب هدایت بوده و وظیفه ما آشنایی جوانان و نوجوانان بااین کتاب آسمانی است، باید گفت تنها راه مقابله با دشمن و دسیسه های دشمن، آشنایی با قرآن و به کار بستن دستورات قرآنی در زندگی بشری است.

وی افزود: همانطور که ما 1000حافظ جز در شهرستان خمین داریم باید این هزار حافظ جز به حافظ کل قرآن تبدیل شود بنابراین باید کوشش همه ما تبدیل تمام جوانان و نوجوانان شهر امام(ره) به حافظان قرآنی باشد.

امام جمعه خمین تصریح کرد: تنها راهی که به خانواده هاکمک می کندکه فرزندانشان گرفتار دام آسیبهای اجتماعی نشوند پناه بردن به قرآن و اشنایی با فرهنگ قرآنی است پس بایدسعی کنیم فرزندانمان را به شرکت در کلاس‌های قرانی تشویق و ترغیب کنیم.

وی اضافه کرد: در این راستا باید تربیت قرآنی را سرلوحه تربیت فرزندانمان قراردهیم چراکه قرآن کتابی است که بافطرت ما سر و کار دارد و در درون همه ما فطرت آشنایی با قرآن وجود دارد که تحقق این امر بزرگ در زمینه زندگی قرآنی، بستگی به خانواده ها دارد چراکه وقتی پدر و مادر آشنا به فرهنگ قرآنی باشند، فرزند هم ناخودآگاه قرآنی بار می آید بنابراین وظیفه ما فراهم کردن این زمینه قرآنی است.

امام جمعه خمین با بیان اینکه راه سعادت بشریت تنها با انس با قرآن مجید امکان‌پذیر می‌شود، گفت: قرآن‌کریم راه سعادت و پیشرفت انسان را ترسیم کرده است که با انس بخشیدن با این کتاب آسمانی، این مهم محقق می‌شود.

وی افزود: جایگاه شهر خمین در حوزه قرآنی مطلوب است، که البته این جایگاه در بین کودکان، نوجوانان و جوانان باید تقویت و ارتقاء یابد.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: تربیت قرآنی باید از دوران کودکی آغاز کرد، چراکه تربیت قرآنی انسان را به قله‌های رفیع و سعادت سوق می‌دهد که در این راستا نیاز است کودکان از دوران کودکی با قرآن مانوس کرد.

وی خاطرنشان کرد: کودکان سرمایه‌های مهم نظام اسلامی ایران هستند و به عبارتی کودکان آینده‌سازان و سرمایه‌های مهم ایران هستند که تقویت معنویت و انس با قرآن در بین این کودکان امری مهم و ضروری است.

امام جمعه خمین خاطرنشان کرد: با حداقل‌ها می‌توان کارهای بزرگی کرد، بنابراین کارهای ما اگر همراه با نیت خیر و جهادگری باشد با حداقل‌ها می‌توان کارهای بزرگی کرد که مانوس‌کردن نونهالان با کتاب آسمانی از آن جمله است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking