۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲

دست دوستی «لیان» با مقامات مِصری + گزارش تصویری

دست دوستی «لیان» با مقامات مِصری + گزارش تصویری
کنسرت گروه «لیان» شب گذشته با حضور «خالد ابراهیم اماره»(حافظ منافع سفارت مصر در ایران) در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کنسرت گروه «لیان» شب گذشته سه‌شنبه 21 اردیبهشت 1395 در تالار وحدت برگزار شد. محسن شریفیان و گروه «لیان» در این کنسرت میزبان «خالد ابراهیم اماره»(حافظ منافع سفارت مصر در ایران)، سجاد افشاریان و احسان عبدی‌پور بودند.

شریفیان در بخشی از این کنسرت گفت: «برای من خوشحال کننده است که هنر و موسیقی می‌تواند زمینه ساز گفتمان فرهنگی در جامعه امروزی شود. دعوت ما از حافظ منافع کشور مصر در ایران یک دعوت کاملا فرهنگی بود و به هیچ وجه سفارشی از جایی نگرفته بودیم و خوشحالم که مورد قبول قرار گرفت و امروز من به عنوان یک ایرانی و یک بوشهری می‌خواهم با دوستان مصری‌ام دست دوستی بدهم تا دنیا بفهمد کشور من، با تاریخ و ادبیاتی کهن و مردمانی فرهیخته، کشوری صلح دوست است و با شعار گفتمان فرهنگی با جهان به گفتگو می‌نشیند و این دست دوستی نمادی از هویت جهانی هر ایرانی می‌تواند باشد.»

اجرای قطعات بندری و پرطرفدار بوشهری در قلب تهران بخش‌های مختلف این اجرا بود.

اجرای رقص آئینی توسط پیشکسوت آئین‌های جنوبی و همچنین رقص ویژه قطعه آخر این کنسرت توسط کودک خردسال بوشهری از بخش های ویژه این کنسرت بود که باعث شد شریفیان رو به حضار بگوید: «گروه لیان خودش را نسبت به حفظ و اشاعه حرکات آئینی و محلی برای نسل جدید مسئول می‌داند. رفته رفته برخی آئین‌ها در بین ما در آستانه فراموشی‌ست و ما امروز شاهدیم که نسل جدید همه رقص‌های غربی را به مرور یاد گرفته ولی برخی حرکات و آئین‌های مذهبی و محلی ایرانی به مرور در حال فراموش شدن است. تصمیم داریم با معرفی چهره‌های شناخته شده رقص آئینی در بین خردسالان جنوب، زمینه‌ساز آغاز روندی باشیم که فرهنگ و اصالت ایرانی بیش ازاین در بین نسل جدید اشاعه پیدا کند.»

کنسرت گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان امشب چهارشنبه 22 اردیبهشت هم در تالار وحدت برگزار می‌شود.

در ادامه می‌توانید از دریچه دوربینِ عکس خبرگزاری تسنیم کنسرت گروه «لیان» را ببینید:

 

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking