۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۶

سیل در شهرهای سمنان، سرخه و مهدیشهر خسارت وارد كرد

سیل در شهرهای سمنان، سرخه و مهدیشهر خسارت وارد كرد
سمنان- ایرنا-مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان از وقوع سیلاب ناشی از بارش رگباری باران شامگاه روز سه شنبه درشهرهای سمنان،سرخه و مهدیشهر خبرداد وگفت: سیلاب به تاسیسات زیربنایی، معابر درون شهری و برون شهری ، واحدهای مسكونی و راه های منطقه خسارت وارد كرده است.

احمد طاهری سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا گفت: سیلاب باعث آبگرفتگی قابل توجهی در محور ارتباطی شهرستان های سرخه به گرمسار در منطقه جمشید آباد شد.
وی خاطرنشان كرد: در بخش شهری نیز واحدهای مسكونی و تجاری شهروندان سمنان در پی بارندگی و جاری شدن سیلاب در معابر شهری، آسیب دیده است.
طاهری یادآور شد : خسارت به تاسیسات زیرساختی، راه ها، برق شهری در شهرستان سمنان قابل توجه بوده است.
وی با بیان اینكه برآورد خسارات وارده به بخشهای مختلف پس از امدادرسانی و رفع خرابیهای اولیه انجام می شود، تاكید كرد: گروه های مختلف اكنون به دنبال نجات جان مردم و رهاسازی برخی خودروها از آبگرفتگی و كاهش خسارات هستند.
مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان تاكید كرد: بارندگی رگباری امشب اكنون به سمت شرق استان در حركت است و انتظار بارش در شهرستان های شاهرود و میامی را داریم.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان نیز به ایرنا گفت : بارش شدید امشب باعث آوار و ریزش سه واحد مسكونی شد كه این حوادث تلفات جانی نداشت.
علی یحیایی افزود: سه واحد مسكونی در محدوده خیابان حافظ نو در میدان حافظ، خیابان آستانه در اطراف امامزاده یحیی)ع) و یك واحد مسكونی نیز در خیابان طالقانی ریزش داشت كه فقط باعث خسارات مالی شد.
وی تاكید كرد: گروههای امدادی هلال احمر با توجه به شرایط این واحدهای مسكونی، چند واحد مسكونی اطراف خانه آوارشده به ویژه در خیابان آستانه را تخلیه كرده اند.
وی یاد آور شد: بیش از 10 اكیپ مختلف امداد و نجات هلال احمر امشب در سطح شهر سمنان به نجات خودروهای گرفتار در آبگرفتگی و تخلیه آبگرفتگی در نقاط مختلف مشغولند.
هواشناسی كشور امروز برای 13 استان كشور در مركز سلسله كوه های اابرز و زاگرس بارندگیهای شدید پیش بینی كرده بود و درباره آبگرفتگی و خسارات، هشدار داده بود.
بر اساس كسب ایرنا از ایستگاه هواشناسی سمنان 29.8 میلیمتر باران در سمنان بارید كه بارش باران از ساعت 20 و 10 دقیقه تا 22 و 10 ادامه ادامه داشته است.
به پیش بینی هواشناسی، فردا نیز بارندگی در سمنان با شدت كمتری ادامه می یابد و از چهارشنبه شب، وضعیت جوی به حالت عادی بازمی گردد.
بر اساس كسب خبر ایرنا از ایستگاه هواشناسی سمنان 29.8 میلیمتر باران در سمنان بارید كه بارش باران از ساعت 20 و 10 دقیقه تا 22 و 10 ادامه ادامه داشته است.
به پیش بینی هواشناسی، فردا نیز بارندگی در سمنان با شدت كمتری ادامه می یابد و از چهارشنبه شب، وضعیت جوی به حالت عادی بازمی گردد.
6103/6026

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking