۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۳

سیل در شهرهای سمنان، سرخه و مهدیشهر خسارت وارد كرد

سیل در شهرهای سمنان، سرخه و مهدیشهر خسارت وارد كرد
سمنان- ایرنا-مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان از وقوع سیلاب ناشی از بارش رگباری باران شامگاه روز سه شنبه درشهرهای سمنان،سرخه و مهدیشهر خبرداد وگفت: سیلاب به تاسیسات زیربنایی، معابر درون شهری و برون شهری ، واحدهای مسكونی و راه های منطقه خسارت وارد كرده است.

احمد طاهري سه شنبه شب در گفت و گو با ايرنا گفت: سيلاب باعث آبگرفتگي قابل توجهي در محور ارتباطي شهرستان هاي سرخه به گرمسار در منطقه جمشيد آباد شد.
وي خاطرنشان كرد: در بخش شهري نيز واحدهاي مسكوني و تجاري شهروندان سمنان در پي بارندگي و جاري شدن سيلاب در معابر شهري، آسيب ديده است.
طاهري يادآور شد : خسارت به تاسيسات زيرساختي، راه ها، برق شهري در شهرستان سمنان قابل توجه بوده است.
وي با بيان اينكه برآورد خسارات وارده به بخشهاي مختلف پس از امدادرساني و رفع خرابيهاي اوليه انجام مي شود، تاكيد كرد: گروه هاي مختلف اكنون به دنبال نجات جان مردم و رهاسازي برخي خودروها از آبگرفتگي و كاهش خسارات هستند.
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان تاكيد كرد: بارندگي رگباري امشب اكنون به سمت شرق استان در حركت است و انتظار بارش در شهرستان هاي شاهرود و ميامي را داريم.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان نيز به ايرنا گفت : بارش شديد امشب باعث آوار و ريزش سه واحد مسكوني شد كه اين حوادث تلفات جاني نداشت.
علي يحيايي افزود: سه واحد مسكوني در محدوده خيابان حافظ نو در ميدان حافظ، خيابان آستانه در اطراف امامزاده يحيي)ع) و يك واحد مسكوني نيز در خيابان طالقاني ريزش داشت كه فقط باعث خسارات مالي شد.
وي تاكيد كرد: گروههاي امدادي هلال احمر با توجه به شرايط اين واحدهاي مسكوني، چند واحد مسكوني اطراف خانه آوارشده به ويژه در خيابان آستانه را تخليه كرده اند.
وي ياد آور شد: بيش از 10 اكيپ مختلف امداد و نجات هلال احمر امشب در سطح شهر سمنان به نجات خودروهاي گرفتار در آبگرفتگي و تخليه آبگرفتگي در نقاط مختلف مشغولند.
هواشناسي كشور امروز براي 13 استان كشور در مركز سلسله كوه هاي اابرز و زاگرس بارندگيهاي شديد پيش بيني كرده بود و درباره آبگرفتگي و خسارات، هشدار داده بود.
بر اساس كسب ايرنا از ايستگاه هواشناسي سمنان 29.8 ميليمتر باران در سمنان باريد كه بارش باران از ساعت 20 و 10 دقيقه تا 22 و 10 ادامه ادامه داشته است.
به پيش بيني هواشناسي، فردا نيز بارندگي در سمنان با شدت كمتري ادامه مي يابد و از چهارشنبه شب، وضعيت جوي به حالت عادي بازمي گردد.
بر اساس كسب خبر ايرنا از ايستگاه هواشناسي سمنان 29.8 ميليمتر باران در سمنان باريد كه بارش باران از ساعت 20 و 10 دقيقه تا 22 و 10 ادامه ادامه داشته است.
به پيش بيني هواشناسي، فردا نيز بارندگي در سمنان با شدت كمتري ادامه مي يابد و از چهارشنبه شب، وضعيت جوي به حالت عادي بازمي گردد.
6103/6026

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking