۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷

نشست داوران المپیکی با مسئولان کمیته ملی المپیک برگزار شد

هاشمی: مربیان به اندازه مدال‌آوران ریو پاداش می‌گیرند/ فغانی مشکلاتش را به ما منتقل کند

هاشمی: مربیان به اندازه مدال‌آوران ریو پاداش می‌گیرند/ فغانی مشکلاتش را به ما منتقل کند
رئیس کمیته ملی المپیک از پرداخت پاداش به کادر فنی به اندازه ورزشکاران مدال‌آور در المپیک 2016 ریو خبر داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نشست داوران اعزامی ایران به المپیک 2016 ریو با مسئولان کمیته ملی المپیک بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) برگزار شد.

کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک در این نشست اظهار داشت: قبل از المپیک‌ها داوران این گلایه را می‌کردند که ما هیچ وقت دیده نمی‌شویم و این سوال وجود داشت که چرا کمیته ملی المپیک به این قشر از ورزش ایران کم‌توجهی می‌کند. بر همین اساس نیز تصمیم گرفتیم برای نخستین‌بار نشست صمیمانه‌ای را با 11 داور المپیکی داشته باشیم که البته 2 داور به دلیل حضور در کشورهای مختلف در جلسه امروز حضور ندارند.

وی خطاب به داوران اعزامی به المپیک گفت: حضور در المپیک یک افتخار است و زحمات شما باعث شده که از بین نمایندگان 206 کشور جهان برای این تورنمنت انتخاب شوید. شما جزو کاروان اعزامی ما به المپیک هستید، هر چند که به لحاظ ساختاری و نوع دعوت از شما تفاوت وجود دارد، البته ما وظیفه داریم در بخش‌های مختلف همان حمایتی که از کاروان داریم از شما نیز انجام بدهیم.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: موفقیت شما موفقیت ایران و ایرانی است و فقط نوع فعالیت شما فرق می‌کند. ما باید از شما حمایت کنیم تا با سربلندی به کشور بازگردید. کاروان ایران کاملا در خدمت شماست.

هاشمی با اشاره به گلایه‌های چند روز قبل علیرضا فغانی از مشکل سیستم رادیویی در بین داوران ایرانی عنوان کرد: شما اگر تجربه‌ای دارید، آنها را به ما منتقل کنید و اگر تشخیص دادید که می‌توانید مسئله‌ای را برای کمک به کاروان ایران بگویید، حتما این کار را انجام دید. هنوز شانس حضور داوران بیشتر در چندین رشته وجود دارد.

وی در تشریح شرایط کاروان اعزامی ایران به المپیک خاطرنشان کرد: ما 44 سهمیه در 13 رشته کسب کرده‌ایم و برای نخستین‌ بار رشته کشتی با سهمیه کامل به المپیک می‌رود. این در حالی است که پیش بینی افزایش سهمیه‌ها در چندین رشته از جمله بوکس، والیبال، و دوومیدانی وجود دارد. بلیت کاروان از 100 روز مانده به بازی‌ها تهیه و هماهنگی‌ها با کشور میزبان انجام شده است. ما همچنین کارهای مربوط به لباس کاروان و ورزشکاران را نیز انجام داده‌ایم.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در جلسه روز شنبه هیئت اجرایی این مسئله را تصویب کردیم که همان پاداشی را برای کادر فنی در نظر بگیریم که برای مدال‌آوران درنظر گرفته‌ایم، یعنی برای کادر فنی ورزشکارانی که طلا می‌گیرند، 10 هزار دلار، برای آنهایی که نقره می‌گیرند 5 هزار دلار و برای برنز 3 هزار و 500 دلار در نظر گرفته‌ایم. این حرکت جدیدی است تا کادر فنی این احساس را داشته باشد که دیده می‌شود.

هاشمی در پایان گفت: از رسانه‌ها درخواست می‌کنم فعالیت‌های داوران اعزامی به المپیک را نیز پوشش خبری بدهند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking