۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱

‌ آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار عارف:

مردم آثار آمارها را در زندگی خود نمی‌بینند دولت با مردم صادق باشد

‌آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: متأسفانه مردم آثار آمارهای اقتصادی را در زندگی خود نمی‌بینند؛ اینکه می‌گویند آمار از دو رقمی به تک رقمی رسیده است، خب یعنی چه تغییری در زندگی مردم اتفاق افتاده است.


آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار محمدرضا عارف نماینده منتخب مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از برکت نظام جمهوری اسلامی، کشور امن است، افزود: از اختلافاتی که در کشورهای دیگر وجود دارد عبرت بگیریم و برای حفظ این امنیت همه جناح‌ها و سلایق با هم متحد شوند.
این مرجع تقلید اظهار داشت: دشمنانی که ایران اسلامی دارد، هیچ کشور دیگری ندارد و در عین حال، وضعیت کشورهای دیگر به مراتب بدتر و اسف‏بار‌تر از ایران است.
وی با تذکر این نکته که جناح‌ها نباید جناحی فکر کنند و نمایندگان باید در فکر مردم باشند و لیاقت خود را در عملشان نشان دهند، افزود: بدترین تفکر این است که نماینده فکر کند که تعلق به جناحی باید داشته باشد که از طرف آن در انتخابات شرکت کرده‌اند.
این مرجع تقلید با ذکر این نکته که بیکاری باید حل شود و از لوازم این اتفاق، احیای واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی است، تصریح کرد: بانکداری کشور اگر اصلاح نشود، اقتصاد نیز اصلاح نخواهد شد؛ افراد رانت‌خوار از بانک‌ها امتیازات زیادی گرفته‌اند و بیشتر اختلاس‌ها از بانک‌ها اتفاق افتاده است؛ باید مجلس و دولت دست به دست هم دهند تا بانکداری ایران اصلاح شود. بانکداری ایران نه فواید بانکداری غربی را دارد و نه آثار بانکداری اسلامی را دارا است.
وی با بیان این مطلب که ما منکر آمارهایی که درباره تورم می‌دهند، نیستیم، گفت: متأسفانه مردم آثار این آمارها را در زندگی خود نمی‌بینند؛ اینکه می‌گویند آمار از دو رقمی به تک رقمی رسیده است، خب یعنی چه تغییری در زندگی مردم اتفاق افتاده است.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم درباره برخی اقدامات دولت ابراز کرد: گاهی اوقات دولت از اختیارات خود بی‌سر و صدا استفاده می‌کند و قیمت آب و برق و گاز را بدون اینکه به کسی بگوید گران می‌کند؛ باید با مردم صادقانه رفتار کرد.
وی از ارزش افزوده انتقاد کرد و افزود: ارزش افزوده بر چه چیزی محاسبه می‌شود؛ بر کسی که گاز مصرف می‌کند یا کسی که گاز می‌فروشد؛ معلوم نیست که این ارزش افزوده برای چه از مردم گرفته می‌شود. اخیرا هم شنیدیم که نرخ بلیط‌های هواپیما به یک باره افزایش پیدا کرد.
وی در بخش دیگر از سخنان خود ابراز کرد: مشکلات فرهنگی و اخلاقی با هم تأثیر متقابل دارند و اگر ملتی از نظر فرهنگ و اخلاق پایین بیاید، رانت‌خواری، رشوه‌گیری، فروش جنس تقلبی و ورود جنس قاچاق را به همراه دارد؛ از همین جهت است که باید به مسائل اخلاقی اهمیت ویژه‌ای داد.
این مرجع تقلید با بیان اینکه ماهواره‌ها و سایت‌های آلوده باید کنترل شود، تصریح کرد: نباید دلمان را خوش کنیم که سایت‌ها را توسعه داده‌ایم و اگر سایت‌ها را توسعه می‌دهیم باید جلوی مفاسد آن هم گرفته شود.
وی ادامه داد: باید نظارت بیشتری از سوی شورای عالی نظارت بر فضای مجازی وجود داشته باشد؛ من شنیده‌ام که فعالیت این شورا کم است و باید اقدامات و فعالیت‌های این شورا افزایش پیدا کند.
 آیت‌الله صافی گلپایگانی: دولت و مجلس
برای حل مشکلات مردم همت کنند
به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله صافی نیز در دیدار محمد‌رضا عارف و جمعی از نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود برخی از روحانیون در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته عزیزانی که به عنوان روحانی در مجلس انتخاب شده‌اند، وظیفه بیشتری دارند. درست است که در اصل، وظیفه همه، حفاظت از احکام الهی و حدود شرع است، لیکن اشخاصی که در این لباس مقدّس هستند وظیفه بسیار بالاتری دارند و باید در جایی که لازم است مواظبت بیشتر و اهتمام زیادتری داشته باشند.
وی در بخش دیگری از توصیه‌های خود به نمایندگان مجلس، بیان کرد: اصل انقلاب توسط همین مردمی بود که با خلوص نیّت و فداکاری، آن را پدید آوردند و اکنون نیز همه مسئولان به‌خصوص شما نمایندگان محترم باید در جهت رفع مشکلات و موانع و نیز ایجاد رفاه و آسایش مردم شریف اهتمام کنید بخصوص توجّه ویژه‌ای به محرومان و مستضعفان جامعه داشته باشید.
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking