۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲

منتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری:

اسلام به تمام زوایای انسان‌ها توجه دارد / ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه

اسلام به تمام زوایای انسان‌ها توجه دارد / ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه
منتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مکتب رسول‌الله یک دانشگاه تخصصی نیست چون دین اسلام به تمام زوایای زندگی انسان در حوزه‌های سیاست، اقتصاد، فرهنگ و غیره پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در افتتاحیه سومین دوره مسابقات قرآنی علمای اهل سنت کشور در سنندج اظهار کرد: مکتب رسوالله دانشگاهی تخصصی نیست بلکه به تمام زوایای زندگی انسان در حوزه‌های سیاست، اقتصاد، فرهنگ و غیره پرداخته است.

وی با بیان اینکه قرآن کریم بزرگترین معجزه الهی است که در دل همه بشریت تاثیر می‌گذارد، اضافه کرد: این از اعجاز قرآن کریم است که هزاران کور مادرزاد در جهان آیات این کتاب آسمانی را در قلب خود ماندگار کرده‌اند.

به گفته وی، قرآن کتابی جامع و آمیخته از آموزش‌های اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی، دینی، سیاسی است که راه مسیر حق و حقیقت و درست زندگی کردن را به کسانی که در مسیرش گام بر می‌دارند نشان می‌دهد.

منتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری از قرآن به عنوان دانشگاه رسالت و نبوت نام برد و گفت: دین حیات بخش اسلام به عنوان مکتب پیامبر مهربانی دینی سراسر رحمت الهی است و دربش بدون هیچ محدودیتی برای همه انسان‌ها باز است.

به گفته رستمی، انس با قرآن و در خدمت این کتاب آسمانی بودن ریشه‌ای تاریخی در بین مردمان ایران زمین به ویژه مردم کردستان دارد.

وی بر ترویج بیش از پیش انس با قرآن در جامعه تاکید کرد و افزود: برگزاری این مسابقات می‌تواند تاثیر بسزایی در ترویج بیش از پیش فرهنگ قرآنی در جامعه داشته باشد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه ضمن تقدیر از مشارکت بسیار خوب مردم کردستان در برگزاری انتخابات شورای اسلامی و مجس خبرگان رهبری گفت: با مهر تائید و اعتماد مردم استان مسئولیت بسیار بزرگی به عهده بنده گذاشته شده که امیدوارم بتوانیم پاسخ خوبی به این اعتماد بدهم.

رستمی خاطرنشان کرد: تلاش در راستای حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب و حرکت در مسیر منویات رهبری سرلوحه و الگو حرکتیم در طی این مسیر و رساندن این جوهر امانت به سرمقصد مقصود خواهد بود.

وی با بیان اینکه سعی خواهم کرد از تمام توان و ظرفیت‌هایی که دارم در راستای ترقی و تعالی فرهنگ اسلامی و رشد و پیشرفت استان استفاده کنم، گفت: کردستان در سفر تاریخی رهبر به عنوان مهد فرهنگ و هنر معرفی شده و همه ما باید در راستای معرفی آن تلاش کنیم.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking