۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۷

افشای طرح امارات برای سرنگونی سلمان

فعال عربستانی که به دلیل انتشار خبرهایی از مسائل پشت پرده آل سعود شهرت بسیاری کسب کرده است، از طرح امارات برای سرنگون کردن شاه سعودی خبر داد.
صراط: فعال عربستانی که به دلیل انتشار خبرهایی از مسائل پشت پرده آل سعود شهرت بسیاری کسب کرده است، از طرح امارات برای سرنگون کردن شاه سعودی خبر داد.

به گزارش العالم، "مجتهد" در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر طرحی را فاش کرد که محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی آن را مدیریت می کند و هدف از این طرح رساندن محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی به تخت پادشاهی است.

وی درباره جزئیات این طرح افزود: بن زاید فردی زیرک به نام ترکی الدخیل از دست اندرکاران رسانه را به عنوان حلقه اتصال خودش با بن سلمان انتخاب کرده، زیرا وی از نظر روحی به بن سلمان نزدیک است و همزمان مورد اعتماد بن زاید می باشد. همچنین ترکی خوب می تواند ماموریتی را که بن زاید می خواهد اجرا کند. هدف از این ماموریت هدایت و سوق دادن بن سلمان به سمت همان چیزی است که محمد بن زاید می خواهد.

به گفته مجتهد، ماموریت دوم الدخیل "تبلیغ بن سلمان در سانه های عربی و شبکه های ارتباطی جدید است" تا اینکه عبور بن سلمان از محمد بن نایف ولیعهد سعودی طبیعی به نظر برسد.

مجتهد افزود: بن زاید برنامه و کمپین تبلیغاتی برای معرفی و ترویج بن سلمان در غرب و در مقابل کم جلوه دادن نقش محمد بن نایف جانشین ولیعهد تدارک می بیند که غرب او را به خاطر برنامه جنگ علیه تروریسم مدنظر قرار داده است.

به نوشته مجتهد، اجرای این کار با اقدام بن زاید در بستن قرارداد با شرکت های تبلیغاتی جهانی به منظور معرفی و ترویج شخصیت بن سلمان و متقاعد کردن رسانه ها برای معرفی او به عنوان یک اصلاحگر سیاسی و اقتصادی الهام بخش آغاز شده است زیرا بن زاید تجربه بیشتری از بن سلمان در این زمینه دارد و بن سلمان به بن زاید اتکا می کند و نسبت به او احساس دین و احترام می کند.

برپایه این گزارش، الدخیل از شمار زیادی از دستندرکاران تبلیغات و رسانه و نویسندگان توییتر برای اجرای برنامه ریزی شده علمی و روانی این ماموریت کمک گرفته است؛ بدون اینکه در آن شان بن نایف به طور مستقیم پایین بیاید.
منبع : صراط

پربازدیدترین امروز

website tracking