۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶

معاون استاندار مرکزی:

دایره آموزشی زنان در راستای پیشگیری از اعتیاد در استان مرکزی افزایش یابد

دایره آموزشی زنان در راستای پیشگیری از اعتیاد در استان مرکزی افزایش یابد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی گفت: زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه در معرض خطر جدی اعتیاد قرار دارند که در راستای پیشگیری از مبتلا شدن این قشر به بلای خانمان سوز اعتیاد باید دایره آموزشی و سطح آگاهی آنها گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، شکرالله حسن‌بیگی پیش ازظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی با اشاره به مشکلات به‌وجود آمده توسط معضل اعتیاد و مواد مخدر درجامعه اظهار داشت: یکی از مهمترین مباحثی که امسال باید به آن توجه ویژه شود، بحث اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر است که مسئولان ذیربط باید این مهم را در محیط‌های کارگری، آموزش وپرورش، دانشگاه‌ها وکانون‌های جمعیتی حساس و همگرا در استان دنبال کنند.

وی افزود: گروه‌های کارگری، دانش آموزان ودانشجویان قشری هستند که بیشتر در معرض خطر اعتیاد قرار می‌گیرند که در راستای آگاه‌سازی این افراد و پیشگیری از مبتلا شدن آنها به این بلای خانمان‌سوز باید به آنها آموزش‌های لازم داده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی تصریح کرد: مسئولان امر باید در راستای پیشگیری و مهار اعتیاد از مدرسان خبره و کاردان به‌منظور انتقال مفاهیم آموزشی و فرهنگی به اقشار در معرض خطر اعتیاد استفاده کند.

حسن‌بیگی خاطرنشان کرد: زنان از دیگر اقشار در معرض خطر اعتیاد در جامعه هستند که باید به منظور آگاه‌سازی و آموزش آنها گام‌های موثری برداشته شود چراکه اگر از این قشر غافل شویم، پیامدهای اعتیاد ابعاد وسیعی را در خانواده‌ها گرفتار می‌کند.

وی بیان داشت: از جمله مهمترین معضلاتی که مقام معظم رهبری بر پیشگیری از آن تاکید کرده معضل اعتیاد است که مدیران باید در راستای اجرا شدن برنامه‌های ستاد پیشگیری از اعتیاد اهتمام ورزند.

معاون سیاسی وامنیتی استاندار مرکزی بااشاره به برنامه‌های ستاد مبارزه با موادمخدر کشور گفت: دستگاه‌های عضو شورای مبارزه با مواد مخدر باید پیشنهادات خود رادر طول یک هفته به دبیرخانه اعلام کنند وفرمانداران شهرستان‌های مختلف استان نیز موظفند که نشست‌های خود را بر اساس برنامه‌ها و راهبردهای جدید تشکیل دهند.

حسن‌بیگی ادامه داد: یکی دیگر از مباحثی که زیر نظر شورای مبارزه با مواد مخدر با جدیت دنبال می‌شود، بحث مبارزه با خرده فروشان موادمخدر است که این مهم نیز نیاز به تلاش مضاعف دستگاه‌های عضو شورا دارد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking