۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹

مدير عامل سانا: وهابيت و صهيونيسم دو روي سكه تروريسم هستند

مدير عامل سانا: وهابيت و صهيونيسم دو روي سكه تروريسم هستند
دمشق - ايرنا - مدير عامل خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) گفت: وهابيت و صهيونيسم دو روي سكه تروريسم هستند و عربستان محل جوجه ريزي و پرورش تروريست هاست.

احمد ضوا روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا (دمشق) افزود: سابقه عربستان در حمایت از تروریسم به ابتدای بحران سوریه باز نمی گردد، زیرا این كشور لانه و محل جوجه ریزی تروریست هاست و وهابیت سازنده و خالق همه تروریست ها و تندروها در جهان به شمار می رود.
وی اضافه كرد: حمایت عربستان از تروریسم فقط به سوریه محدود نمی شود، بلكه دستان عربستان در پشت پرده اقدامات تروریستی در افغانستان، پاكستان، جنوب فیلیپین، لیبی، الجزایر و تونس مشاهده می شود.
ضوا بیان داشت: عربستان منبع و مصدر هر اندیشه تندروانه و خشونت بار است و آل سعود و دولت كنونی تركیه از خونریزی لذت می برند.
وی با اشاره به اقدامات ضداسلامی و ضدانسانی آل سعود و سران تركیه تصریح كرد: آن ها شعار اسلام سر می دهند ولی اسلام از اقدامات آن ها بیزار است زیرا اسلام به سوی برادری، محبت و همكاری دعوت می كند و از كشتار و سوداگری با خون بیگناهان بیزار است.
مدیرعامل خبرگزاری سانا گفت: حكومت تركیه گروه های تروریستی داعش، النصره، احرارالشام و جیش الفتح را حمایت می كند.
ضوا اظهار داشت: برخی از ملت های اروپایی با كمی تاخیر، واقعیت حوادث سوریه را درك كرده اند و دیدگاه آن ها درباره جنگ موجود علیه سوریه تغییر كرده و آن ها به این نتیجه رسیده اند كه آنچه در سوریه در جریان است ارتباطی با اصلاحات سیاسی، دمكراسی و آزادی خواهی ندارد.
وی ادامه داد: آنچه با عنوان مخالفان مسلح در سوریه مطرح می شود در ابتدا وجود خارجی نداشته بلكه آن ها افرادی عادی در خارج از كشور بودند كه توسط برخی طرف ها مسلح، پشتیبانی و به سوریه اعزام شدند و مشكل را پیچیده كردند، زیرا كشورهایی مانند عربستان میلیاردها دلار برای تداوم بحران سوریه هزینه می كنند.
ضوا اضافه كرد: هجوم به سوریه دلایل مختلفی دارد ولی می توان به استقلال در تصمیم گیری، حضور در محور مقاومت (ضد صهیونیستی) در كنار ایران، حزب الله و دیگر گروه های مقاومت، خودداری از عقب نشینی و تسلیم در برابر خواست مستكبران، مخالفت با طرح استعماری آمریكا برای تقسیم منطقه و ایستادن در كنار حكومت و ملت ایران در تحریم ها و جنگ رسانه ای و سیاسی به عنوان اصلی ترین عامل تجاوز به سوریه اشاره كرد.
وی همچنین درباره نقش رسانه ها در گسترش آتش تروریسم در سوریه نیز گفت: نقش رسانه ها در حوادث سوریه و حوادث منطقه بسیار برجسته بود و به صورت یكجانبه به انعكاس حوادث می پرداخت؛ رسانه های كشورهای عرب حوزه خلیج فارس را نمی توانیم رسانه های عربی بدانیم زیرا این رسانه ها به ابزار كشورهای استعماری مانند انگلیس، فرانسه و آمریكا تبدیل شده اند و از خود اختیاری ندارند، زیرا زمام خود را به كشورهای استعماری سپرده اند.
به گفته ضوا، این رسانه ها اقدام به پوشش مغرضانه و یك جانبه جنگ تروریست ها در سوریه كردند و این جنگ را تایید و آن را قانونی جلوه دادند.
وی اضافه كرد: با گذشت چند سال، دروغگویی و مغرضانه بودن پوشش این رسانه ها برای شهروندان سوری و دیگر ملت ها روشن شد و اكنون این تصویر به تدریج در اروپا در حال تغییر است و تمام بازی های رسانه ای بویژه اقدامات شبكه الجزیره، العربیه و دیگر شبكه های مزدور عربی زبان برای ملت ها آشكار شده است.
ضوا گفت: ملت ها درك كرده اند كه آنچه در سوریه در جریان است هیچ ارتباطی با آزادی خواهی و دمكراسی خواهی ندارد و این حوادث فقط یك هجوم تروریستی با هدف تسلیم كردن سوریه و به زانو درآوردن این كشور است ولی این خواسته هرگز عملی نخواهد شد.
وی افزود: سوریه قدرت و امنیت خود را بازخواهد یافت و ارتش سوریه با كمك دوستان خود بویژه ایران، روسیه، چین و حزب الله، ثبات را به كشور بازخواهد گرداند.
مدیرعامل سانا با اشاره به نقش برجسته رسانه ها در حوادث سوریه گفت: امروز رسانه و اطلاع رسانی فقط محدود به شبكه های ماهواره ای و رادیو تلویزیونی نیست بلكه شبكه های اجتماعی نیز بخشی از رسانه را تشكیل می دهد و همه این رسانه ها و ابزارها از طریق تحریف اطلاعات، تحریف واقعیت ها و دستكاری ویدیوها علیه سوریه بكار گرفته شد.
به گفته ضوا، اكنون این موضوع برای همه درحال روشن شدن است و همه ملت ها درك كرده اند كه آنچه در سوریه در جریان است یك جنگ تروریستی است كه آمریكا، انگلیس و فرانسه آن را از طریق ابزار منطقه ای خود مانند تركیه، عربستان و قطر راهبری می كنند.
وی بیان كرد: رسانه های مقاومت در طول بحران سوریه نقش و كارنامه مثبتی از خود ارایه كردند ولی در حد و اندازه رسانه های دشمن ظاهر نشدند.
ضوا اضافه كرد: رسانه های مقاومت تلاش های بزرگی برای مقابله با هجمه رسانه های مخالف از خود نشان دادند ولی محور مقاومت باید ابزارهای رسانه ای ویژه خود بویژه در زمینه ماهواره ای داشته باشند زیرا چنانكه مشاهده می شود آن ها شبكه المنار و المیادین و همه شبكه های سوریه را از ماهواره های خود حذف كردند.
مدیر عامل سانا گفت: محور مقاومت باید در كوتاه مدت برای تامین ابزارهای پخش ماهواره ای خود تدابیری بیاندیشد زیرا رسانه ها در مرحله آینده نیز نقش مهمی خواهند داشت؛ رسانه ها و شبكه های اجتماعی همواره درحال بروز شدن هستند و برای اینكه محور مقاومت بتواند هجوم رسانه های دشمن را دفع كند باید ابزارهای رسانه ای جدید و مورد نیاز خود را داشته باشد.
مدیرعامل خبرگزاری رسمی سوریه درباره حمایت كشورهای دوست و هم پیمان دمشق، از سوریه بیان داشت: دوستان سوریه نقش محوری و مهمی در مقابله با جنگ جهانی تروریستی علیه سوریه دارند و ملت سوریه این نقش را ارج می نهند؛
دوستان سوریه نه فقط در موضوع رسانه ای و مبارزه با تروریسم بلكه در همه بخش های اقتصادی، رسانه ای، نظامی و مواضع سیاسی در كنار ملت و دولت سوریه هستند.
وی اضافه كرد: ایران، روسیه، چین، برزیل و دیگر كشورها، موضع گیری های سیاسی بسیار خوب و برجسته ای در حمایت از ملت سوریه داشتند و ملت سوریه امیدوار است پشتیبانی بیشتری را از دوستان خود دریافت كند تا بتواند هرچه سریع تر تروریسم را سركوب كند.
ضوا در پاسخ به سوالی درباره شایعاتی پیرامون كاهش حمایت كشورهای دوست از سوریه گفت: حمایت روسیه و ایران از ملت سوریه در مبارزه با تروریسم بسیار فعال است و این پشتیبانی ادامه دارد و هر سخنی غیر از این تبلیغات مغرضانه و هجمه های رسانه ای است.
وی درباره اوضاع شهر حلب و دلایل افزایش حملات تروریست ها به این شهر نیز گفت: شكست هیات مخالفان تحت امر ریاض در تحمیل خواسته های خود به ملت سوریه در ژنو، ناكامی تروریست ها در اشغال مناطق جدید و تلاش برای كمك به گروه تروریستی داعش كه با آزادسازی تدمر و القریتین شكست های سنگینی در حومه شرقی حمص خورد از مهمترین دلایل افزایش حملات به مناطق مسكونی حلب است.
مدیرعامل خبرگزاری سانا افزود: افزایش حملات به حلب فقط در راستای پشتیبانی گروه های تروریستی مانند النصره، احرارالشام و جیش الاسلام از داعش صورت می گیرد و آنها با این حملات می خواهند تا از ساكنان حلب انتقام بگیرند و اعلام كنند كه ماندن با حكومت سوریه، سودی برای شما ندارد.
ضوا ادامه داد: این حملات گسترده نیز با شكست روبرو می شود و عملیات ارتش سوریه علیه داعش در همه مناطق ادامه دارد و ارتش پیروزی های خوبی در حومه دمشق به سمت ابوالشامات و همچنین به سوی مرزهای عراق داشته است.
وی اظهار داشت: ارتش سوریه تاكنون در محورهای دیرالزور، رقه و بادیه فعالیت های بزرگی داشته و عملیات ادامه دارد و عملیات ارتش سوریه در حومه شمال شرقی و جنوب حلب نیز ادامه دارد.
ضوا افزود: تروریست ها به اهداف خود در تجاوز و بمباران شهر حلب دست نمی یابند و فقط مردم بیگناه را به خاك و خون می كشند.
خاورم**6116/1275

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking