۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس:

چهارمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر استان فارس برگزار می‌شود

چهارمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر استان فارس برگزار می‌شود
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس گفت: مرحله نخست چهارمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر استان در هفته‌ هلال‌احمر و همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، فیض‌الله جعفری ظهر امروز در نشست خبری به تشریح برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر استان فارس در هفته هلال با محوریت فرهنگ مهربانی و شعار «بنی‌آدم اعضای یک پیکرند» پرداخت و اظهار داشت: هفته هلال‌احمر فرصت مغتنمی برای آگاهی‌بخشی هرچه بیشتر به آحاد جامعه و آشنایی آن‌ها با اهداف، برنامه‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه این جمعیت است.

وی افزود: در آستانه این هفته کارکنان و اعضای جمعیت هلال‌احمر استان ملبس به لباس هلال‌احمر در صفوف آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شرکت می‌کنند و در پایان هفته نیز مرحله نخست چهارمین دوره انتخابات مجامع برگزار می‌شود.

جعفری درباره جزئیات برنامه‌های هفته هلال در فارس بیان کرد: در روز جمعه هفدهم اردیبهشت‌ماه و در آستانه هفته هلال، فعالیت‌ها و دستاوردهای جمعیت هلال‌احمر در آئین‌های نماز جمعه مرکز استان و شهرستان‌ها تبیین خواهد شد و رؤسای شعب جمعیت هلال‌احمر در استان فارس سخنران پیش از خطبه‌ها هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس با تصریح اینکه در این روز طرح «جمعه، ایمان و ایمنی» با برپایی چادرهای سلامت در اطراف مصلاهای نماز جمعه اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: در این روز ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی، تست قند خون، فشار خون و غیره به نمازگزاران و مردم در دستور کار قرار می‌گیرد.

جعفری با بیان اینکه نخستین روز از هفته هلال به نام «جوانی به رنگ مهربانی» نامگذاری شده است تصریح کرد: در این روز مدیران، کارکنان و اعضای جمعیت هلال‌احمر در سراسر استان به دیدار ائمه جمعه خواهند رفت و در شیراز نیز کارکنان حوزه ستادی با نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس دیدار می‌کنند.

وی به نامگذاری دومین روز از هفته هلال به نام «همراهان مهربانی» اشاره و بیان کرد: در این روز با برگزاری ویژه برنامه‌ای از فعالان طرح‌های نوروزی در حوزه‌های امداد و نجات، جوانان و داوطلبان تقدیر می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس با اشاره به تقدیر از دست‌اندرکاران اجرای طرح دادرس و المپیاد آماده در روز دوم از هفته هلال‌احمر، از برگزاری مراحل شهرستانی چهارمین المپیاد آماده ویژه کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر خبر داد.

جعفری با اشاره به اینکه عنوان سومین روز از هفته هلال‌احمر «حلقه اتصال مهربانی» است اظهار داشت: در این روز طرح نیابت با حضور چهره‌های برجسته استانی و شهرستانی در بیمارستان و عیادت از بیماران و سالمندان اجرا می‌شود و علاوه بر آن کاروان‌های سلامت با هدف ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی و با همکاری پزشکان و پیراپزشکان داوطلب به مناطق محروم استان اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه چهارمین روز از هفته هلال‌احمر «آموزش، دریچه‌ای به دنیای آرام» نامگذاری شده است، افزود: با برپایی چادرهای امداد و نجات، جوانان و داوطلبان در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، مراکز زیارتی و سیاحتی پرتردد استان، ضمن نمایش خدمات و توانمندی‌های جمعیت هلال‌احمر، خدمات رایگان پزشکی، توزیع بروشورهای آموزشی، تست قندخون و ارائه آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه به مراجعان در دستورکار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس برگزاری کارگاه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد را از جمله طرح‌های آموزشی مورد نظر ویژه جوانان در هفته هلال‌احمر اعلام کرد و گفت: براساس دستورالعمل سازمان جوانان، انتخابات استانی مجمع دبیران کانون‌های دانشجویی و جوانان با حضور تمامی دبیران مربوطه در هفته هلال‌احمر برگزار می‌شود.

جعفری تصریح کرد: ارائه خدمات سلامت با تخفیف ویژه به بیماران و مراجعه‌کنندگان مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال‌احمر استان فارس و درمانگاه هلال از دیگر برنامه‌های این جمعیت در این روز است.

وی «ایثار برای کاهش آلام بشری» را نام پنجمین روز از هفته هلال‌احمر عنوان و بیان کرد: در این روز از جانبازان و ایثارگران جمعیت هلال‌احمر در دوران دفاع مقدس تقدیر و با خانواده‌های شهدای امدادگر دیدار می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس عنوان کرد: ششمین روز از هفته هلال‌احمر «امدادگران پیشگامان مهربانی» است که در این روز با حضور کارکنان و اعضا در گلزار شهدای شهرستان‌ها مراسم غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهیدان اجرا می‌شود.

جعفری با بیان اینکه آخرین روز از هفته هلال‌احمر «مهر مشارکت» نامگذاری شده است عنوان کرد: مرحله نخست چهارمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر استان فارس در این روز و همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ثبت و تایید نهایی اطلاعات اعضا و داوطلبان در سامانه جامع انتخابات، 15 هزار و 302 عضو جمعیت هلال‌احمر استان فارس واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس هدف از برگزاری این دوره از انتخابات را نهادینه کردن مشارکت اعضاء و داوطلبان فعال و افراد نیکوکار، نوع‌دوست و خیران در این مؤسسه خیریه و مردمی غیردولتی عنوان و اعلام کرد: برگزاری این انتخابات، زمینه حضور حداکثری و موثر اعضا و داوطلبان را در ارکان تصمیم‌گیری جمعیت هلال‌احمر فراهم می‌کند.

جعفری در تشریح وظایف و اختیارات شورای اجرایی شهرستان براساس اساسنامه جمعیت هلال‌احمر گفت: تدوین برنامه‌های کلی شهرستان مربوطه و ارائه آن به مجمع شهرستان، تنظیم برنامه و بودجه تراز سالیانه جمعیت مربوطه و ارائه آن به مجمع شهرستان، تدوین راهکارهای لازم در راستای اجرای مصوبات شهرستان، معرفی 2 مدیر واجد شرایط به مدیرعامل استان برای انتخاب رئیس شعبه و تصویب پیشنهادات رئیس شعبه در چارچوب وظایف، موارد مندرج در این زمینه است.

وی افزود: در هر شهرستان و از میان نامزدها 4 نفر به عنوان عضو اصلی و 2 نفر به عنوان عضو علی‌البدل شورای اجرایی، یک نفر به عنوان بازرس اصلی و همچنین یک نفر به عنوان بازرس علی‌البدل برای مدت چهار سال انتخاب می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس تعداد واجدان شرایط شرکت در انتخابات مذکور در این استان را 15 هزار و 302 نفر اعلام و تصریح کرد: تعداد کاندیداها در کل شهرستان‌های استان 300 نفر است که به طور متوسط در هر شهرستان حدود 9 نفر کاندیدا شده‌اند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking