۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲

مصطفی گودرزی دبیر هنری جشنواره هنر مقاومت شد

مصطفی گودرزی دبیر هنری جشنواره هنر مقاومت شد
تهران- ایرنا- دبیركل چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت در حكمی مصطفی گودرزی را به عنوان دبیر هنری این جشنواره منصوب كرد.

به گزارش عصر یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در حكم حبیب الله صادقی آمده است: باتوجه به حضور مستمر و تأثیرگذار جنابعالی در حوزه هنر مقاومت و هنر متعهد، بدینوسیله جنابعالی را به دبیر هنری چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت كه در آذرماه سال 1395 همزمان با هفته بسیج برگزارخواهد شد، منصوب می كنم.
این حكم می افزاید: امید است با پشتكار و همت مضاعف و با بهره گیری از هنرمندان متعهد و مجرب و با عنایت و مساعدت همه دلسوزان فرهنگ و هنر متعالی، شاهد تحقق اهداف والای این برنامه باشیم .
بر اساس گزارش ستاد خبری چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت، مصطفی گودرزی دكترای هنرهای تجسمی از دانشگاه رن «RENNES» فرانسه، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران است.
چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت توسط انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و با همكاری بنیاد فرهنگی روایت آذرماه سال جاری در بخش های نقاشی، پوستر، كارتون و كاریكاتور و طرح های حجمی برگزار می شود .

** تقدیر از تیم عروسكی «جناب خان» در جشن انجمن نمایشگران عروسكی
در جشن سالانه انجمن نمایشگران عروسكی و انجمن چهره پردازان خانه تئاتر در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران از تیم عروسكی جناب خان تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، محمد بحرانی صداپیشه عروسك جناب خان با دشوار توصیف كردن كار در عرصه كودك و نمایش عروسكی گفت: «جناب خان» محصول كاری تیمی است. من خود در گرایش بازیگری تحصیل كرده ام؛ اما افرادی مانند مریم سعادت و محمد اعلمی این امكان را فراهم كردند كه به خانواده نمایشگران عروسكی راه پیدا كنم.
در ادامه هنگامه مفید، بازیگر و كارگردان تئاترهای عروسكی، حضور اعضای انجمن نمایشگران عروسكی را در خانه هنرمندان نشانه اتحاد و همبستگی دانست و گفت: انجمن نمایشگران عروسكی پایه های محكمی دارد و هنرمندان عضو این انجمن با دوراندیشی توانسته اند اركان آن را استوار سازند. باید بدانیم عضویت در صنف صرفا به معنای داشتن دفترچه بیمه نیست؛ باید بكوشیم بنای انجمن متروكه نشود؛ چرا كه اقتدار انجمن منوط به حضور اعضای آن است.
سپس كلیپی از هنریك یوركفسكی، استاد عرصه نمایش عروسكی كه در سال 2016 چشم از جهان فروبست، پخش شد؛ زهره بهروزی نیا، كارگردان تئاتر عروسكی، دقایقی در خصوص فعالیت های یوركفسكی سخن گفت و حاضران نیز به احترام وی یك دقیقه سكوت كردند.
سلما محسنی اردهالی نویسنده و كارگردان، پیام سال 2016 انجمن جهانی را قرائت كرد و پس از آن گروه موسیقی story tellers به اجرای زنده برای حاضران پرداختند.
در این مراسم همچنین از علی اعتصامی فر عروسك ساز، طراح عروسك و عروسك گردان، و زهرا شهیدی از داوران مطرح جشنواره های عروسكی، با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد. مدالیوم خانه تئاتر نیز به پوپك عظیم پور استاد تئاتر دانشگاه تهران تعلق گرفت.

** عبدالله اسكندری حضور گریمورهای تئاتر را در این عرصه همیشگی خواند
در جشن سالانه انجمن چهره پردازان خانه تئاتر، عبدالله اسكندری، چهره پرداز پیشكسوت، گریمورهای تئاتر و سینما را اعضای یك خانواده نامید خواند و گفت: خوب است یادی كنیم از مهین میهن كه گریم تئاتر ایران را دگرگون كرد و آن را به سطحی جهانی ارتقا داد. اكنون از دیدن كار جوانان در این عرصه از ته دل لذت می برم و خوشحالم كه به این درجه از رشد رسیده اند.
وی خاطرنشان كرد: فراموش نكنیم كه گریمورهای سینما خواهند رفت؛ چرا كه تكنولوژی جایگزین آنها خواهد شد، اما گریمورهای تئاتر تا همیشه در این عرصه حضور خواهند داشت.
در این مراسم مهدی محمدی بیانیه انجمن چهره پردازان خانه تئاتر را قرائت كرد؛ وی با ابراز خشنودی از اینكه پس از 34 سال انجمن توانست در جشنواره تئاتر فجر به جایگاه خود دست پیدا كند، از فعالیت های انجمن در سال گذشته و نیز برنامه های پیش روی آن سخن گفت.
در ادامه با حضور عبدالله اسكندری و مهدی محمدی، از ماریا حاجیها به عنوان برنده جایزه بخش بین الملل چهره پردازی تئاتر فجر در سال 94 تقدیر به عمل آمد. حاجیها در سخنانی كوتاه، جایگاه این انجمن را فراتر از آنچه تاكنون بوده توصیف كرد و از نادیده گرفتن نقش هنرمندان چهره پرداز در عرصه تئاتر، انتقاد كرد.
سپس با حضور افسانه قلی زاده و مهدی محمدی، به دانشجویان فعال انجمن و همینطور آوازه جواهریان عكاس انجمن لوح تقدیر اهدا شد. از یوحنا حكیمی نیز به پاس زحمات فراوان در این عرصه و كسب نشان درجه یك هنری، تقدیر و تشكر شد.
در پایان با حضور اعضای هیات مدیره انجمن چهره پردازان، جوایز سال به برگزیدگان تقدیم شد؛ جایزه بهترین طراحی چهره پردازی به عاطفه ابیضی تعلق گرفت، بهاره اسدی و بهمن صنیعی نیز برنده جایزه بهترین اجرای چهره پردازی سال شدند.

** تماشاخانه سنگلج یك روز تعطیل است
همزمان با سالروز شهادت امام موسی كاظم (ع) تماشاخانه سنگلج روز سه شنبه 14 اردیبهشت ماه تعطیل است.
به گزارش روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، نمایش «ناگهان پیت حلبی» به نویسندگی امیر علی نبویان و كارگردانی كوروش سلیمانی در این تاریخ روی صحنه نخواهد رفت.
نمایش «اندر حكایت ببری خان...» به نویسندگی نوشین تبریزی و كارگردانی سینا ییلاق بیگی روز جمعه 10 اردیبهشت به اجرای خود در تماشاخانه سنگلج پایان داد و نمایش «ناگهان پیت حلبی» تا 17 اردیبشهت ماه هر روز ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می رود.
فراهنگ**9362**1027

منبع : ایرنا
website tracking