۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶

معاون وزیر آموزش و پرورش استان بوشهر:

1000 میلیارد ریال به طرح‌های تربیت بدنی و سلامت مدارس اختصاص یافت

1000 میلیارد ریال به طرح‌های تربیت بدنی و سلامت مدارس اختصاص یافت
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: قانون بودجه 95 هنوز ابلاغ نشده اما طبق پیش نویس یک‌هزارمیلیارد ریال ردیف متمرکز به طرح‌ها و برنامه‌های تربیت بدنی و سلامت مدارس اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرزاد حمیدی ظهر امروز در مراسم تجلیل از فرهنگیان نمونه استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام اظهار داشت: 36هزار شهید دانش آموز و 5هزار معلم شهید در راه انقلاب اسلامی جان‌فشانی  کردند که راه آنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش سازمانی فرا قوه‌ای و حاکمیتی است افزود: امروز بیش از یک میلیون معلم وزارت آموزش و پرورش  در 105هزار مدرسه کشور که با جمع والدین 40میلیون می‌شوند با آموزش و پرورش ارتباطی تنگاتنگ دارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سیاست وزارت آموزش و پرورش افزایش منزلت و معیشت معلم است از افزایش دانش‌آموزان پیش دبستانی خبرداد و افزود:  دانش‌آموزان پیش دبستانی از 37 درصد به 54 درصد افزایش یافته است و 150 هزار نفر به دانش آموزان ورودی ابتدایی افزایش یافته  است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها در مدارس مدرسه محور شده گفت: با یک چرخش در برنامه‌های تربیت بدنی و ورزش، مدارس فعالیت‌ها مدرسه محور شده است.

حمیدی از افزایش ساعات درس ورزش در مدارس خبرداد و بیان کرد: در مقطع پیش دانشگاهی سه ساعت به ساعات قبلی درس تربیت بدنی افزوده شده که از 21 ساعت به 24 ساعت رسیده است.

وی با اشاره به برنامه‌های این معاونت در افزایش پویایی دانش‌آموزان افزود: از اقدامات حوزه معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش این بوده که 6 میلیون دانش آموز تحت پوشش حرکات ورزشی بودند و 1.5میلیون دانش آموز برگزار کننده این طرح بطور داوطلبی بودند و این طرح در حالی اتفاق افتاد که زندگی هزاره سوم رو به سمت بی تحرکی هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اعتبارات امسال تربیت بدنی و سلامت گفت: قانون بودجه 95 هنوز ابلاغ نشده اما طبق پیش نویس یک‌هزارمیلیارد ریال ردیف متمرکز به مقوله تربیت بدنی و سلامت اختصاص یافته است.

حمیدی با بیان اینکه 500 هزار دانش‌آموز سفیر سلامت هستند بیان کرد: برای ارتقا بهداشت و سلامت در مدارس طرح‌های مختلف در حال اجرا است بگونه‌ای که  بیش از 500هزار دانش آموز سفیر سلامت هستند و آموزشهای لازم را فراگرفته‌اند .

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking