۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۷

استاندار چهارمحال و بختیاری:

نمایندگان مجلس ضامن وحدت و همدلی باشند

نمایندگان مجلس ضامن وحدت و همدلی باشند
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: امید است نمایندگان مجلس دهم به جای غوغاسالاری و به حاشیه کشاندن مجلس ضامن وحدت و همدلی هرچه بیشتر بین مردم، دولت و مجلس باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز در آیین تجلیل از اساتید برتر که در دانشگاه شهرکرد برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران، شهید مطهری، شهدای چهارمحال و بختیاری و شهدای دانشجو اظهار کرد: از همه مردم ایران به‌ویژه مردم این استان برای حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: امید است نمایندگان مجلس دهم به جای غوغا سالاری و به حاشیه کشاندن مجلس ضامن وحدت و هم‌دلی هرچه بیشتر بین مردم، دولت و مجلس باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه برجام یک موضوع حیاتی برای کشور بود ادامه داد: 37 سال است که با تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه که از سوی چند کشور استکباری به کشور تحمیل شده است روبرو هستیم ولی متأسفانه این تحریم‌ها در چند سال اخیر به اوج رسیده بود چراکه دشمنان انقلاب دیدند که با کودتا، جنگ و تقابل رودررو نمی‌توانند ملت ایران را به‌زانو درآورند.

سلیمانی به رکورد زنی زنان در انتخابات اخیر اشاره و افزود: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 18 زن وارد مجلس شدند که نشان از توجه به زنان به عنوان نیمی از جامعه در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه وظیفه نمایندگان مجلس صرفاً قانون‌گذاری است و هیچ وظیفه اجرایی ندارند خاطر‌نشان کرد: از نمایندگانی که گرایش‌ها نزدیک به دولت دارند می‌خواهیم که در برابر خطاهای دولت واکنش نشان دهند، قوانین بین‌المللی و متکی با شرع اسلام تدوین کنند و بر کار دولت نیز نظارت داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم مجلس دهم مجلس شایسته‌سالاری و ناظر خوبی برای دولت باشد بیان داشت: نقش دانشجویان، معلمان و اساتید در مسائل اجتماعی کمتر از نقش آن‌ها در انتخابات نیست چراکه با نقدها، برنامه‌ها، راهکارها و... همیشه به دولت کمک کرده‌اند.

این مسئول گفت: فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی در این استان از اواخر سال 92 آغاز شد، در سال 94 به اوج خود رسید و در سال 95 با جدیت و توان بیشتری ادامه خواهد داشت.

استاندار چهارمحال  و بختیاری برنامه‌های سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این استان را بسیار خوب و حساب شده دانست و عنوان داشت: نقطه‌ای که الآن این استان در آن قرار دارد با همه نقاط مثبت و ضعف‌ها شناسایی و ابزارهای لازم فراهم شده است که امیدواریم به هدف پایان سال که کاهش 5 درصدی نرخ بیکاری در این استان است برسیم.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking