۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱

ببرها، اسیر طب سنتی چینی؛

ببرهای شکار شده در هند، آب‌پز می شوند! +عکس

همه چیز در منوی طب سنتی چین برای درمان پیدا می شود از انواع حشرات گرفته تا خرس، ببر و هر موجود زنده دیگر، که فکرش را می کنید. این بازار آنقدر پر منفعت هست که خیلی ها را ترغیب به شکار غیر مجاز حیوانات می کند حتی حیوانات نادر و کمیاب. کشورها حتی با وضع قوانین سخت گیرانه در مورد شکار غیر مجاز نتوانسته اند جلوی این بازار پر سود و ویرانگر را بگیرند...
بیشتر ببر های شکار شده در هند در سال 2015 آب پز شدن

سرویس اجتماعی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه:
همه چیز در منوی طب سنتی چین برای درمان پیدا می شود از انواع حشرات گرفته تا خرس، ببر و هر موجود زنده دیگر، که فکرش را می کنید. این بازار آنقدر پر منفعت هست که خیلی ها را ترغیب به شکار غیر مجاز حیوانات می کند، حتی حیوانات نادر و کمیاب. کشورها حتی با وضع قوانین سخت گیرانه در مورد شکار غیر مجاز نتوانسته اند جلوی این بازار پر سود و ویرانگر را بگیرند. در این ‌گزارش به ‌شکار غیر مجاز ببر در هندوستان و به راهکارهای مبارزه با این پدیده شوم پرداخته شده است. 

ببرها، اسیر طب سنتی چینی
 
طب سنتی چینی ها ببر های شکار شده پخته می شوند و بعد از آن اعضای بدن این حیوان، جدا جدا با قیمت سر سام آوری در بازار سیاه به فروش می رسد. به همین دلیل در کشورهایی چون هندوستان، ببرها به دلیل خواص درمانی که این سنت ترویج داده، شکار شده و پس از آن آب پز می شوند!

بر اساس سرشماری اخیر در کشور هند، تعداد ببر آب پزشده، در حال حاضر بیش از شمارش کل ببرها برای سال 2015 است. و تا کنون حداقل 28 ببر آب پز شده، کشف شده است.

به تازگی اما انجمن حفاظت از حیات وحش هند اعلام کرده که جمعیت ببرها در حال افزایش است اما متاسفانه شکارچیان غیر قانونی در این روند اختلال  ایجاد می کنند.
 


بیشتر ببر های شکار شده در هند در سال 2015 آب پز شدن


آنطور که در ادامه گزارش آمده ، با توجه به افزایش گروه های ویژه زیست محیطی، تلاش برای محدود کردن عمل غیر قانونی شکار در سال های اخیر آنچنان باید و شاید تاثیر گذار نبوده؛ از ‌سال 2011، یک برنامه محلی جامع به نام نگهبانان حیات وحش  راه اندازی شده و در این برنامه بیش از 7000نگهبان حیات وحش آموزش دیده اند. همان روزها یک سوم این نیروها برای مبارزه با شکارچیان غیرقانونی در هند، و در آن زمان گروهی نیز به منظور بررسی فعالیت های شکار غیر قانونی در بوتان و نپال بکار گرفته شده بودند.
 
آمار نگران کننده شکار غیرقانونی در هند

 تیتو جوزف، مدیر برنامه در گروه در بیانیه ای به AFB می گوید: گوشت و استخوان ببر در بازار سیاه برای استفاده در طب سنتی چینی به فروش می رسد. همچنین گربه های وحشی به عنوان کالایی لوکس در این بازار فروخته می شوند. شکارچیان این حیوانات، معمولا با گذاشتن طعمه و با استفاده از سم، برق، تله های فولادی و اسلحه، حیوانات را غیر قانونی شکار می کنند ‎‌.
 
طبق گزارش ها در سر شماری سال 2015، گروه حفاظت محیط زیست هند تعداد ببرها را 3200 قلاده و در سال 2010 شمارش 3890 ببر بوده این گزارش به خوبی نشان ازکاهش  600 تا 700 قلاده ببر را به وضوح نشان می دهد.
 
در آخرین شمارش در کشور هند که بیشترین ببرها را داراست. جمعیت ببرهای وحشی، با بیش از 2200 قلاده  ‌مشاهده شده است. در حال حاضر این پراکندگی جمعیت در ‌سراسر هند از ایالت جنوبی کرالا تا مردابهای شرق و غرب بنگال می باشد.

جرم شکار غیر قانونی در هند از جریمه بیش از صد هزار دلار تا سه سال زندان را برای شکارچیان غیرمجاز به همراه دارد.
 
‌یوسف ‌بهAFB‌ ‌می‌گوید: ‌شکار ‌غیر ‌قانونی ‌زمانی ‌می ‌تواند ‌متوقف ‌شود ‌که ‌هماهنگی ‌کامل ‌و ‌عملیات‌اطلاعاتی ‌گسترده ‌ای ‌اجرا ‌شود، ‌ ‌چرا ‌که ‌شهروندان ‌بسیاری ‌از ‌کشورها ‌ی ‌جهان ‌در ‌تجارت غیرقانونی حیات وحش دست دارند. که این یک جنایت سازمان یافته فراملی است.

منبع: mashable
منبع : فردا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking