۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

کمبود اعتبارات مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش است/ دیدگاه نامناسب برخی مدیران به نظام تعلیم و تربیت

کمبود اعتبارات مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش است/ دیدگاه نامناسب برخی مدیران به نظام تعلیم و تربیت
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش نبود اعتبارات کافی است و این موضوع هم از دیدگاه اقتصادی که بعضی‌ها نسبت به نظام تعلیم و تربیت دارند، منشأ می‌گیرد.

حمیدرضا مشهدی‌عباسی امروز در گفت‌وگو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران، ضمن گرامیداشت هفته مقام معلم و سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: از زمان تدریس خود در آموزش و پرورش، خاطره‌های زیادی به یادگار مانده است.

وی حضور در مدارس را بسیار ارزشمند دانست و افزود: مدارس به واسطه دوران سنی دانش‌آموزان زنده است و بهترین خاطره‌های زندگی خود را در زمان تدریس در آموزش و پرورش مناطق دماوند، تهران و بومهن داشته‌ام.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که در آموزش و پرورش استان تهران و وزارتخانه بودم و سپس در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کردم، همواره نسبت به دغدغه آموزش و پرورش توجه داشتم.

مشهدی‌عباسی با بیان اینکه حمایت‌های لازم از فرهنگیان را در صحن علنی مجلس نیز داشته‌ایم، تصریح کرد: کمیسیون مشترک اجتماعی و آموزش برای حل بودجه و مشکل پیش‌دبستانی‌ها تشکیل شده بود که به عنوان نماینده کمیسیون اجتماعی سعی کردیم تا وضع آنها را تعیین تکلیف کنیم و این اتفاق نیز صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه برخی مدیران دیدگاه نامناسبی نسبت به آموزش و پرورش دارند، بیان کرد: در نشست غیرعلنی با حضور نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزیر آموزش و پرورش و توکلی و کوچکی‌زاده از نمایندگان مجلس مشکلات آموزش و پرورش را به صورت کارشناسی بررسی کردیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش نبود اعتبارات کافی بود و این موضوع هم به سبب دیدگاه اقتصادی که بعضی‌ها نسبت به آموزش و پرورش دارند، است.

مشهدی‌عباسی با بیان اینکه برخی امروز را با سال‌های گذشته مقایسه می‌کنند، افزود: آنها مطرح می‌کنند که 20 سال پیش، 18 میلیون دانش‌آموز و یک‌ میلیون کادر داشتیم، اما امروز 12 میلیون دانش‌آموز نداریم و یک‌ میلیون و 50 نفر کادر داریم که تناسب می‌بندند و می‌گویند 350 هزار نفر کادر اضافه هستند.

وی گفت: پیرامون این موضوع، مسائل مختلفی را برای نمایندگان مجلس تشریح کردیم و گفتیم چوبی که بر سر آموزش و پرورش می‌زنید، درست نیست؛ شاخص‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد وضع امروز با 20 سال گذشته متفاوت است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همین‌طوری با کمبود نیرو مواجه هستیم و اگر طرح پیش‌دبستانی‌ها در مجلس به تصویب نمی‌رسید، امسال شهرستان‌های استان تهران نزدیک به 4 هزار نفر نیرو کم داشتند.

مشهدی‌عباسی بیان کرد: هزینه برای آموزش و پرورش به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی سرمایه‌ است و برای اینکه آینده روشن‌تری داشته باشیم، باید بر روی آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کنیم.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking