۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶

کرمان؛

30 درصد جمعیت کشور درآمد بالایی دارند

30 درصد جمعیت کشور  درآمد بالایی دارند
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ،متوسط درآمد سالانه هر خانوار در دهک های پردرآمد تقریبا حدود 104 میلیون تومان و مجموع درآمد دهک های پایین متوسط هفت میلیون تومان در سال است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، و بنا به اعلام روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور؛ محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از اساتید برتر عقیدتی سیاسی و همایش استانی فرماندهان آجا در منطقه کرمان ضمن تبریک به مناسبت هفته کارگر و روز معلم افزود :امروز وضعیت امور اجرایی کشور یک شرایط خاص است که تمام تلاش دشمن برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران از موضوعات اقتصادی است.

وی افزود: دشمن در طی سی وچند سالی که از پیروزی جمهوری اسلامی می گذرد همه معبر ها را آزمون کرده و پس از بررسی اقداماتی هم انجام داده و نتایج آن به عینه مشخص شده است.

پور ابراهیمی ادامه داد : بر اساس بررسی هایی که دشمن انجام داده آن چیزی که امروز می تواند از نگاه دشمن، انقلاب اسلامی را در موضع ضعف قرار دهد و باعث خلل در امور اجرایی کشور شود عبور از معبر اقتصادی است؛ این تحلیل دشمن در طول سال های گذشته است .

نماینده مردم کرمان و راوردر مجلس تصریح کرد: جایی که دشمن دست گذاشته امروز اقتصاد؛ معیشت و درآمد مردم است که از همین رو در طی سال های اخیر سختترین تحریم ها یی که در دنیا می توانست علیه یک کشور وضع شود علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کردو از این رو امریکایی ها روی موضوع اقتصادی دست گذاشتند چون متاسفانه کشور ما یک ساختار ضعیف اقتصادی دارد .

وی با اشاره به چشم انداز مثبت اقتصادی کشور افزود : همانطور که در گذشته چه از لحاظ نظامی و علمی به قدرت اول منطقه تبدیل شده ایم از لحاظ اقتصادی هم به فضل الهی می توانیم به موفقیت چشم گیری دست پیدا کنیم و آینده اقتصادی کشور روشن است.

در ادامه سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به قانون هدفمندی یارانه اظهار داشت : متاسفانه در دولت قبل از این قانون عدول شد و این مسئله رعایت نشد و در دولت فعلی نیز همان رویه ادامه دارد و همه مردم یارانه را به صورت مساوی دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه 70 درصد جامعه همچنان یارانه را دریافت می کنند، ادامه داد: 30 درصد از جمعیت کشور که درآمدبالایی دارند، نیازی به دریافت یارانه ندارند و طبق آمار مرکز آمار ایران، متوسط درآمد سالانه هر خانوار در دهک های پردرآمد تقریبا حدود 104 میلیون تومان و مجموع درآمد دهک های پایین متوسط هفت میلیون تومان در سال است.

وی تاکید کرد: هدف کمیسیون تلفیق این بود یارانه آزاد شده و به سمت اشتغال جوانان برود و صرفا به امر تولید و اشتغال پرداخت شود و مجلس اجازه مصرف این عدد را در جای دیگر به دولت نداده است.

وی افزود: معتقدیم مخالفت دولت در صحن علنی با مصوبه حذف یارانه پردرآمدها، با نگاه کارشناسی نبود زیرا نگاه کارشناسی این موضوع را به نفع کشور و دولت می داند و این کار بسیار به دولت کمک می‌کند.

پورابراهیمی پرداخت یارانه نقدی را مصیبت عظما توصیف کرد و گفت: مجلس هدف کمک و همراهی به دولت را دارد و اینکه هدفمندی یارانه ها مدیریت شده و شب عزا به جشن و سرور تبدیل شود و انتظار داریم که دولت با اقدام مجلس که جسارت کرده و هزینه های اجتماعی این کار را پذیرفته، همراهی کند.

وی بیان کرد: مردم پذیرفته اند که حذف یارانه پردرآمدها کار به مراتب بهتری است و 12 هزار میلیارد تومان منابعی که از این محل آزاد می شود، تاثیر بسیاری در اوضاع اقتصادی خانوار ها و اشتغال جوانان دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس اظهار کرد: مکنونات قلبی دولت، موافق این مصوبه است زیرا مشکلات دولت را کاهش می دهد اما در بیان کلمه شاید به دلیل اجتناب از تبعات اجتماعی شاهد هستیم که دولت موضع متفاوتی مطرح می کند.

وی بیان کرد: دغدغه مردم بحث چپ و راست نیست و مردم به دنبال اشتغال فرزندانشان و اقتصاد و معیشت هستند.

وی افزود: ما با نگاه مثبت به این موضوع برای حل مشکلات اقتصادی نگاه می کنیم و 70 درصد جمعیت یارانه را طبق روال قبل دریافت می کنند و 30 درصد پردرآمد حذف می شوند.

دکتر پورابراهیمی با اشاره به بحث مفاصد اقتصادی در کشور اظهار کرد: امروزه مشاهده می شود که مردم برای دریافت وام هایی با مبلغ پایین مراجعه می کنند و دچار مشکل هستند و در همین شرایط خبر فساد مالی 4000هزار میلیاردی اعلام می شود که باید برای این حوزه کار جدی صورت بگیرد.

پورابراهیمی بیان کرد: این اخبار مردم را نسبت به نظام بی اعتماد می کند و جرم مفسد اقتصادی در شرایط کنونی هم ردیف کار دشمن در خارج از مرزهاست و امروز یک مجرم اقتصادی نقش یک دشمن را در عرصه عدم اعتماد به نظام دارد و مجازات وی باید به حوزه اعتماد عمومی جامعه برگردد که اعدام مفسد فی الارض است.

وی افزود یکی از ایرادات ما این است که قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی کامل اجرا نمی شود و از قوه قضائیه می خواهیم در این زمینه با جدیت و قاطع برخورد کند.

نماینده مردم کرمان و راور تصریح کرد بهترین راه برای کمک به اقتصاد کشور مبارزه با مفاصد اقتصادی است و این کار مردم را امیدوار می کند.

وی در پایان ضمن تقدیر از نیروهای مسلح برای ایجاد ثبات و امنیت در کشور افزود؛ امروز شاهد نا امنی در کشور های منطقه هستیم ولی با رشادت های نیروهای مسلح کشور؛ جمهوری اسلامی تبدیل به امن ترین کشور منطقه شده که این امنیت وثبات را مدیون جانفشانی و از خودگذشتگی بی دریغ نیروهای مسلح کشور هستیم که پایه های اصلی ثبات و امنیت در کشور هستند.

در پایان این مراسم از اساتید برتر عقیدتی سیاسی و فرماندهان آجا در منطقه کرمان با اهدای لوح ، تقدیر بعمل آمد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking