۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴

مكتب ایثار و شهادت باید در نظام آموزشی كشور نهادینه شود

مكتب ایثار و شهادت باید در نظام آموزشی كشور نهادینه شود
اراك - ایرنا - معاون هماهنگ كننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: مكتب ایثار و شهادت باید در نظام آموزشی كشور نهادینه شود.

سردار مهران طهماسبی شامگاه شنبه در یادواره معلم بسیجی شهید حاج عباس نجفی افزود: شاگردانی كه مولفه های فكری مكتب عاشورا و ایثار و شهادت را بیاموزند محال است انقلاب را رها كنند و همواره پشتیبان و مدافعان انقلاب و رهبری می مانند.
وی ادامه داد: شهید حاج عباس نجفی یكی از افرادی بود كه دفاع مقدس را به زمان حال اتصال زده بود و زیرا در زمان جنگ با حضور در جبهه حق علیه باطل انجام تكلیف می كرد و بعد از جنگ نیز با تعلیم و تربیت نسل جوان، تكلیف خود را به اسلام و انقلاب ادا كرد.
معاون هماهنگ كننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریكا با تمام وجود تهدیدها و گزینه های روی میزش را به دلیل حاكمیت فرهنگ ایثار و شهادت در بین بسیجیان كنار گذاشت و این قدرت نظام جمهوری اسلامی است.
حاج عباس نجفی در اول بهمن ماه 1340 هجری شمسی در محله راه آهن اراك متولد شد در عملیات های والفجر هشت، كربلای یك، كربلای چهار و پنج، والفجر 10، مرصاد شركت كرد و تا پایان جنگ تحمیلی همراه سایر رزمندگان بود و در منطقه خرمال و حلبچه براثر بمباران شیمیایی توسط بعثیان دچار مصدومیت شیمیایی شد.
این شهید والا مقام در روزهای واپسین سال 1380 برای چندمین بار دچارحملات تشنجی شدیدی شد و تحرك بخشی از اندام سمت چپ بدن خود را از دست داد.
سرانجام پس از سه روز مرگ مغزی در تاریخ چهارم اردیبهشت سال 81، بعد از تحمل 15 سال عارضه شیمیایی كه از عملیات والفجر10 همراه خود داشت، در بیمارستان مدائن تهران دعوت حق را لبیك گفته و به خیل یاران و همرزمان غیور و شهیدش پیوست.
1955/6013/

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking