۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۰

حجت‌الاسلام ماندگاری:

راهیان نور تظاهرات بندگی و زمینه‌ساز تشکیل جامعه اسلامی است

راهیان نور تظاهرات بندگی و زمینه‌ساز تشکیل جامعه اسلامی است
مسئول موسسه روایت سیره شهدا راهیان نور را تظاهرات بندگی و مقدمه‌ای برای تشکیل جامعه اسلامی دانست و گفت: این تظاهرات بندگی باید در تمامی سطوح جامعه همچون بازار و دانشگاه شکل بگیرد.
راهیان نور تظاهرات بندگی و زمینه‌ساز تشکیل جامعه اسلامی استبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام ماندگاری مسئول موسسه روایت سیره شهدا در مراسم گرامیداشت عملیات بازی دراز که در یادمان شهدای بازی دراز برگزار شد، اظهار داشت: در دوران کنونی و با انقلاب امام خمینی(ره) تظاهرات بندگی صورت گرفت و طاغوت لگدمال شد. امام(ره) در همین زمینه فرمودند که انقلاب اسلامی ابهت ابرقدرت‌ها را شکست.

وی ادامه داد: در نظام اسلامی تظاهرات بندگی باید انجام شود تا دولت اسلامی شکل بگیرد. دولت وقتی بنده خدا می‌شود که برای خدمت خود را به آب و آتش بزند، از هیچ قدرتی نترسد و بر اساس اسلام عمل کند. هنوز دولت اسلامی شکل نگرفته؛ گرچه خدمات بسیاری از سوی دولت‌ها انجام شده است.

ماندگاری بیان کرد: حضور مردم در راهیان نور، اعتکاف و پیاده‌روی اربعین "تظاهرات بندگی" است، و این تظاهرات بندگی باید در تمامی سطوح جامعه همچون بازار و دانشگاه شکل بگیرد.

مسئول موسسه روایت سیره شهدا گفت: تظاهرات بندگی یعنی شهید موحد دانش که در بازی‌دراز دستش از مچ قطع شد و او شب‌ها گریه می‌کرد که "خدایا دستم را پذیرفتی، پس کی خودم را می‌پذیری؟"

ماندگاری بیان داشت: تظاهرات بندگی یعنی زن، مرد، کاسب، تاجر، کارگر و هرکسی که هستی باش، کاری کن که خدا تو را بپذیرد. اگر تظاهرات بندگی در جامعه شکل بگیرد و به رضای خدا توجه شود، آن وقت انسان "شهید پیچک" می‌شود.

وی تصریح کرد: تظاهرات بندگی یعنی شهید سعید یدالهی که در آمریکا درس می‌خواند، آنجا احساس کرد دنیا دارد، اما بندگی ندارد؛ لذا به جبهه‌های جنگ آمد.

ماندگاری یادآور شد: تا تظاهرات بندگی انجام نشود، دولت و جامعه اسلامی شکل نمی‌گیرد و مرحله پنجم یعنی شکل‌گیری تمدن اسلامی محقق نمی‌شود.

وی در پایان گفت: در این روزگاری که برخی تظاهرات گناه و ریا دارند، این تظاهرات بندگی در راهیان نور برای آسمانی‌ها دیدنی است.

منبع : میزان
website tracking