۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۹

فرماندار نقده: كارگران سنگربانان اقتصاد كشور هستند

فرماندار نقده: كارگران سنگربانان اقتصاد كشور هستند
مهاباد- ايرنا- فرماندار نقده با تجليل از مقام ارزشمند كارگران ايران اسلامي از آنها به عنوان سنگربانان اقتصاد و عرصه توليد كشور ياد كرد.

به گزارش ايرنا، مرتضي فرامرزي روز شنبه در آئين جشن روز جهاني كار و كارگر در شهرستان نقده كه در تالار فرهنگيان اين شهرستان برگزار شد، افزود: جايگاه و شأن كارگران يك شأن مقدس است كه همواره بايد مورد تكريم قرار بگيرد.
وي با مهم برشمردن شعار سال از سوي رهبر معظم انقلاب اضافه كرد: نامگذاري امسال فرصت ارزشمندي را براي دولت خدمتگزار و مردم شريف ايران اسلامي به خصوص كارگران فراهم كرده است تا براي تحقق آن تمام تلاش خود را به كار گيرند.
فرامرزي ادامه داد: اقتصاد مقاومتي مورد نظر رهبري، مسئله مهمي است كه براي دستيابي و حفظ استقلال اقتصادي كشور از اهميت بالايي برخوردار بوده و جامه عمل پوشاندن به آن ضروري و واجب است.
وي كارگران را ستون اصلي اقتصاد كشور دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب نيروي انساني كشور را بي بديل دانسته اند كه اين امر نشان دهنده نقش كارگران در تحقق اقتصاد مقاومتي است.
فرماندار نقده دستيابي به اهداف اقتصاد مقاومتي را در سه عنصر برنامه جامع، عزم و نيروي انساني و مديريت هوشمند و كارامد برشمرد و گفت: همه مردم و مسئولان موظفند تا براي تحقق اين شعار مهم و حياتي دست به دست هم داده و كشور را به سوي استقلال و خودكفايي هدايت كنند.
فرمانده سپاه نقده نيز در اين مراسم با اشاره به فعاليت كارگران در عرصه هاي مختلف كشور گفت: كارگران در جبهه هاي جهاد اقتصادي به عنوان پيشگامان جامعه ايفاي نقش مي كنند تا چرخ توسعه مملكت اسلامي از حركت باز نماند.
سرهنگ امير اكبري فعاليت هاي اقتصادي امسال را در جمهوري اسلامي ايران مهم عنوان كرد و افزود: رهبر فرزانه انقلاب دريچه جديدي با نام اقتصاد مقاومتي را به روي جامعه اسلامي گشودند كه مي‌تواند مدل مناسبي براي برون رفت از وضعيت كنوني و رويارويي با تحريم‌هاي همه جانبه غرب به رهبري آمريكا عليه كشورمان باشد.
وي با اشاره به اينكه نقش كارگران در اقتصاد مقاومتي و مقابله با تحريم‌ها بسيار كليدي است، گفت: اولين وظيفه‌اي كه بر عهده‌ همه مردم و مسئولان قرار داده شده، تلاش براي تحقق اقتصاد مقاومتي و مقابله با تحريم‌ها است.
سرهنگ اكبري تحقق شعار امسال را در گرو همراهي مسئولان با واحد هاي توليدي و صنعتي دانست و ادامه داد: به گواه تاريخ انقلاب اسلامي، حضور شايسته كارگران در به ثمر رسيدن انقلاب و حضور بي منت آنها در جبهه هاي حق عليه باطل و مشاركت در سازندگي و بالندگي كشور، نشانگر قدرشناسي و درك زمان از سوي اين مردان و زنان بي ادعاي جبهه كار است.
در ادامه اين مراسم شهردار نقده نيز با اشاره به اينكه حقوق كارگران بايستي رعايت شود، اظهار كرد: بر همه لازم است تا حقوق كارگران را رعايت كنند و هيچ ظلمي در حق آنها روا ندارند.
مختار فتحي پور با بيان اينكه نبايد از كارگران استفاده ابزاري شود، افزود: كارگران ما داراي مشكلاتي هستند كه مسئولان بايد در راه برطرف كردن آنها تمام تلاش خود را به كار گيرند.
وي با اشاره به اينكه معيشت كارگران بسيار سخت و نگران‌كننده است، اظهار كرد: بايد به رفاه، بيمه و مسكن كارگران توجه شود.
شهردار نقده از مردم و مسئولان اين شهرستان خواست تا با همفكري، همدلي و همياري زمينه توسعه و پيشرفت شهرستان نقده را فراهم كنند.
آيين بزرگداشت روز جهاني كار و كارگر به همت بسيج ادارات شهرستان، شهرداري و با حضور مسئولان اين شهرستان و جمعي از كارگران كارخانه ها و ادارات نقده برگزار شد.
به گزارش ايرنا، در پايان مراسم از خانواده هاي شهداي كارگر اين شهرستان و 20 نفر از كارگران نمونه واحدها و سازمان هاي نقده نيز تجليل به عمل آمد.
شهرستان نقده با بيش از 120 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
7511/6185/1905

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking