۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان خبر داد

اجرای طرح «برپا» در مدارس گیلان

اجرای طرح «برپا» در مدارس گیلان
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان از اجرای طرح «برپا» در راستای استقبال از معلمان هنگام ورود به کلاس در مدارس این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، یاسر تقوی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی به فرموده مقام معظم رهبری؛ «یک سنگر فکری است» اظهار کرد: رسالت اصلی اتحادیه انجمن‌های اسلامی نخبه‌گزینی و نخبه‌پروری در محیط دانش‌آموزی است.

وی رعایت تهذیب، تحصیل و ورزش را از رهنمودهای مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: ملاک اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سه اصل مذکور است و برنامه‌ها بر مبنای آن عملیاتی می‌شوند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان با تأکید بر هدایت مجموعه دانش‌آموزی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب تعبیر «نجات غریق» را تنها در مورد اتحادیه مذکور بیان فرمودند بنابراین فردی که می‌خواهد دیگران را نجات دهد باید شناگر ماهری باشد.

تقوی به شأن سنگر فکری اشاره کرد و گفت: شأن سنگر، دفاع و در خط مقدم بودن است ضمن اینکه سنگر در خط مقدم نیاز به حمایت، پشتیبانی و استحکام دارد.

وی با بیان اینکه اعتقاد داریم اگر نظام تمام ظرفیت‌های خود را بخواهد در مجموعه دانش‌آموزی هزینه کند موردی را از دست نداده است، تصریح کرد: اگر بخواهیم برای هر کدام از حوزه‌ها آینده روشنی ترسیم کنیم باید از مجموعه دانش‌آموزی استفاده شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان، توجه به حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... را مهم دانست و خاطرنشان کرد: اتحادیه مذکور با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده و آغاز به‌کار کرده است.

تقوی در ادامه به برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان در هفته معلم امسال اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اهداف انجمن‌های اسلامی بها دادن به حوزه فرهنگی در مدارس آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اجرای طرح «صبحانه با طعم کتاب» به مناسبت هفته معلم، اظهار کرد: 11 اردیبهشت ماه طرح مذکور با هدف معرفی کتاب در حوزه دانش‌آموزی و ارتقای فرهنگ کتابخوانی بین دانش‌آموزان اجرایی می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان از برگزاری همایش قدردانی از والدین فرهنگی دانش‌آموزان عضو این انجمن در هفته معلم امسال خبر داد و افزود: 15 اردیبهشت ماه همایش مذکور با حضور خانواده شهدای مدافع حرم گیلان برگزار می‌شود.

تقوی با تأکید بر احترام به پدر و مادر طبق حدیثی از امام علی(ع)، بیان کرد: امسال همزمان با هفته معلم طرح «برپا» با هدف بازخوانی حقوق معلم، تکریم مقام معلم و پرچمدار بودن انجمن اسلامی در تکریم مقام معلم و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در این‌باره در گیلان برگزار می‌شود.

وی فضاسازی کلاس‌ها و راهروهای مدرسه با روایت‌ها و حدیث‌های پیامبر(ص)، اهل بیت(ع)، علما و مقام معظم رهبری را از برنامه‌های طرح «برپا» در مدارس خواند و تصریح کرد: استقبال از معلمان هنگام ورود به کلاس درس و اجرای برنامه قدردانی در صبحگاه مدارس از دیگر برنامه‌های طرح «برپا» با شعار محوری «تمام قد برای معلم برپا» در مدارس گیلان است.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking