۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین:

رهبر معظم انقلاب نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور داد‌‌ه‌اند

رهبر معظم انقلاب نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور داد‌‌ه‌اند
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن شناسی و مدیریت، نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله محمد یزدی در سی وششمین جلسه از دور هفتم مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد به هدف از بعثت انبیاء اشاره کرد و گفت: نخستین مسئله خداشناسی است و باید بدانیم که جهان به این عظمت بی‌خود آفریده نشده، بلکه خالق آن بی‌همتا رب، مربی و تربیت کننده است.

وی بیان کرد: آیات زیادی در مورد معرفت به خدا وجود دارد و به انسان تذکر می‌دهد که آنچه در درون و بیرون تو هست همه نشانه و دلیل بر حقانیت خدا است و انسان نباید از این آیات و نشانه‌های مهم غفلت کند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: بنابر این از جمله اهداف بعثت انبیاء معرفت به خدا، خود، تزکیه و رسیدن به کمالات نفسانی و بعد تعلم و یادگیری است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان باید ابتدا خود را از همه آلودگی پاک کند و بداند که ارزش انسان خیلی زیاد است گفت: علم بدون تزکیه ارزشی ندارد، عالم زمانی موثر خواهد بود که بتواند علم و تزکیه را با هم داشته باشد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه با بیان این که رسالت حووزیان سنگین است و آن هدایت جامعه است بیان کرد: حوزه مرکب از بخش‌‌هایی مانند مراجع، اساتید و طلاب است و نمایندگان در بخش دوم و سوم هستند و از حوزه انتظاراتی دارد و آن هم حاکمیت ولایت فقیه بعد از سرنگونی رژیم شاهنشاهی است.

آیت‌الله یزدی عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، نظامی بر پایه مبانی دینی و ارزشی و اسلامی و ولایت فقیه در این کشور حاکم شده است، این حاکمیت را حوزه باید حفظ و نگهبانی کند، اول باید ولایت فقیه را بشناسد و بعد آن را در جامعه تبلیغ کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری به بیانات رهبر انقلاب در مورد انقلابی بودن حوزه اشاره کرد و گفت: انقلابی بودن به معنای این است که انقلابی رژیمی را سرنگون کرده است و بعد از آن حاکمیت حکومت اسلامی که امام راحل در نجف اشرف تدریس کردند در کشور حاکم شد.

وی بیان داشت: خود امام راحل 10 سال عهده دار این حکومت و رهبری جامعه اسلامی بودند و بعد از ایشان، مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن شناسی و مدیریت نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور دادند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: انقلابی بودن به فرموده رهبر انقلاب به معنای حفظ و حراست حاکمیت ولایت فقیه از توطئه‌های دشمن است و دشمن به دنبال از بین بردن حاکمیت اسلام، قرآن و لایت فقیه است و تنها به دنبال این نیست که چرا بمب هسته‌ای، سپاه و نیروی زمینی دارید و چرا می‌خواهید استقلال فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته باشید.

وی گفت: رسالت حوزویان در درجه اول حراست و مرزبانی از حاکمیت اسلام و ولایت فقیه و در درجه بعدی ترویج و تبلیغ آن در جامعه است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: باید از فکر و اندیشه طلاب نسبت به مسئله ولایت فقیه و حاکمیت آن و آینده حوزه و نظام مراقبت کرد و مبانی حاکمیت و ریشه ولایت فقیه را به طلاب شناساند.

وی افزود: رسالت حوزه علمیه قم در کنار تعلیم و تعلم و خداشناسی، مراقبت از حاکمیت ولایت فقیه و حفظ نظام است، اگر در کلاس درس یا در هر جلسه‌ای هستیم، وظیفه داریم، حاکمیت ولایت فقیه را به دیگران معرفی کنیم.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking