۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵

معاون اجتماعی دادگستری گلستان در گفت‌وگو با میزان عنوان کرد

آموزش بیش از 200 معلم با محوریت موضوعات اجتماعی

آموزش بیش از 200 معلم با محوریت موضوعات اجتماعی
شعبانی گفت: اداره فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان آموزش را محور برنامه‌های خود قرار داده است به طوری که بیش از 200 معلم در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.

آموزش بیش از 200 معلم با محوریت موضوعات اجتماعی«حسین شعبانی» معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با اشاره به عملکرد اداره فرهنگی این معاونت در سال گذشته گفت: اداره فرهنگی اجتماعی و مشارکت‌های مردمی در راستای اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ عمومی و با هدف پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جرایم در محلات به صورت گسترده در محلات، خانه‌های فرهنگ، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی برای مخاطبین اقدام به آموزش کرده که منجر به نتایج مثبتی شده است.

این مسئول قضایی ادامه داد: در سال گذشته تعداد20 کارگاه ویژه معلمین دوره ابتدایی برگزار شد که این کارگاه در 2 روز و به تعداد 200 نفر با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان انجام گردید.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه آموزشی ویژه والدین در 16 روز برای 200 نفر از والدین دانش‌آموزان با موضوع پیشگیری‌های رشدمدار نیز از دیگر برنامه‌های انجام شده در سال گذشته بود که مورد توجه و تشویق شرکت کنندگان قرار گرفت.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان توضیح داد: همچنین کارگاه پروتکل علمی طلاق با حضور مشاورین، مددکاران و مسئولین مراکز مشاوره استان گلستان با حضور بیش از 200 نفر در راستای کاهش طلاق و با همکاری اداره کل بهزیستی استان انجام شد .
شعبانی به دوره آموزشی زوجین قبل از ازدواج اشاره کرد و گفت: دوره آموزش زوجین قبل از ازدواج که در شهرستان علی آباد به صورت پایلوت انجام شده بود نتیجه بسیار خوبی در کاهش طلاق داشت. در این طرح بیش از یک هزار و 500 نفر از زوجین قبل از ازدواج به مدت پنج ساعت با الگوها و مهارت‌های اجتماعی، دینی، حقوقی، انتظامی و بهداشتی خانواده آشنا شدند.

وی به دیگر اقدامات اداره فرهنگی اجتماعی و مشارکت های مردمی استان گلستان اشاره کرد و گفت:برگزاری کارگاه مدیریت مهارت دانش و رفتار یا طرح امیدبرای زندانیان، خانواده زندانیان، سربازان و پرسنل و همچنین برای مسئولین مراکز ترک اعتیاد انجام شده است که مرحله دوم آن برای بازاجتماعی کردن معتادان ترک شده از اعتیاد در مراکز ترک اعتیاد با حضور مسئولین مراکز کمپ‌های ترک اعتیاد انجام شد.

برگزاری کارگاه مدیریت مهارت دانش و رفتار برای زندانیان، خانواده زندانیان، سربازان و همچنین برای مسئولین مراکز ترک اعتیاد، تربیت مربی مراکز مهد کودک در شهرستان گرگان، برگزاری نهضت حقوق آموزی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی خصوصاً فضای مجازی از دیگر اقداماتی بود که معاون اجتماعی دادگستری استان گلستان به آن اشاره کرده و از استقبال فروان دانش آموزان از این طرح ها خبر داد.

انتهای پیام/


منبع : میزان
website tracking