۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳

مدیرکل زندان‌های کردستان خبر داد

صدور 6000 گواهینامه آموزشی برای زندانیان کردستان

صدور 6000 گواهینامه آموزشی برای زندانیان کردستان
مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: 6 هزار گواهینامه آموزشی در سال گذشته برای زندانیان استان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسدالله گرجی‌زاده ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی مدیران و مسئولان آموزش و پرورش با زندان‌های استان در خصوص سوادآموزی زندانیان اظهار کرد: مسئولان زندان‌های کردستان موضوع آموزش زندانیان در حوزه‌های مختلف از جمله حرفه‌آموزی و اشتغال‌زایی، فرهنگی و تربیتی، مهارت‌های اساسی زندگی و غیره را به عنوان یک عامل پیشگیرانه مهم بسیار مورد توجه قرار داده‌اند و در این راستا سال گذشته تعداد گواهینامه‌های یاد شده در دوره‌های آموزشی که برای زندانیان برگزار شده بود، صادر شد.

وی بیان کرد: خانواده‌های زندانیان نیازمند یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه هستند که چنانچه نیازهای این قشر از جامعه در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و سوادآموزی مورد توجه قرار نگیرد باید خود را آماده گسترش آسیب‌های فراوانی در جامعه کنیم.

وی یادآور شد: آمارها حاکی از آن است که میان سطح تحصیلات و وقوع جرم در جامعه رابطه معکوس وجود دارد به این معنا که هراندازه میزان سطح تحصیلات و آگاهی افراد بالا رود از سوی دیگر میزان جرم و تخلف در جامعه سیر نزولی به خود خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست بیان کرد: تمامی ساحت‌های آموزشی و پرورشی برای آماده کردن افراد در زندان مرکزی سنندج محقق شده است.

رشید قربانی فراهم کردن زمینه ادامه تحصیل برای زندانیان را لازم دانست و گفت: خوشبختانه تمامی نیازهای مددجویان در زندان مرکزی سنندج پیش‌بینی شده که این مهم حاکی از توجه به حقوق شهروندی آنهاست.

وی در ادامه این نشست از کارگاه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی زندان مرکزی سنندج بازدید کرد و بیان داشت: در زندان مرکزی سنندج امکانات بسیار خوبی برای بازسازگاری اجتماعی مددجویان فراهم شده که لازم است زندانیان نیز با بهره‌گیری از این امکانات، خود را برای حضوری سعادتمندانه در جامعه آماده کنند.

قربانی با اشاره به این سخن از بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «زندان‌ها را به دانشگاه تبدیل کنید»، گفت: تمامی ساحت‌های تربیتی مورد نظر آموزش و پرورش برای آماده کردن افراد برای حضور در جامعه از جمله ساحت‌های اقتصادی، مهارت‌های علمی و فنی، اخلاقی و اعتقادی، تربیت بدنی، هنر و زیبایی و غیره در زندان‌های کردستان محقق شده و نام دانشگاه برازنده زندان‌های استان است.

در پایان جلسه هم‌اندیشی مسئولان زندان‌های کردستان با آموزش و پرورش استان تدابیر لازم برای انعقاد تفاهم‌نامه‌های آموزشی در راستای سوادآموزی و ادامه تحصیل مددجویان اتخاذ شد.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking