۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۴

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام تاکید کرد

لزوم توسعه صنایع دستی در ایلام

لزوم توسعه صنایع دستی در ایلام
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام بر لزوم توسعه صنایع دستی در ایلام تاکید کرد.

عبدالمالک شنبه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: صنایع دستی و مشاغل خانگی گامی در جهت اشتغال جوانان جوای کار و علاقمندان توسعه صنایع دستی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: علاقه‌مندان به فعالیت در این رشته‌ها علاوه بر اشتغال در کارگاه‌های کوچک خانگی از حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز برخوردار می‌شوند.

وی ادامه داد: افرادی علاقمند به داشتن شغل‌های پشت میز‌نشینی و اداری هستند اما حالا که این مسئله تقریبا به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده، می‌توان با استفاده از مشاغل خانگی و کارگا‌ه‌های کوچک برای خود شغل ایجاد کرد به‌طوری‌که جمعی از بانوان شهرستان بدره نیز به آن روی آوردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: صنایع دستی میراث گرانب‌های کشورمان است و نباید به دست فراموشی سپرده شود با توجه به این که مدرک دانشگاهی داشته و علاقه‌مند به این رشته روی آوردم.

شنبه‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از بانوان جوان ایلامی در اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام آموزش و یادگیری گلیم بافی را دریافت می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: این کارآموزان پس از کسب تجربه با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای و گرفتن تسهیلات وارد بازار کار می‌شوند.

وی حمایت از این نوع مشاغل امری لازم و ضروری دانست، گفت: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از اجرای این طرح‌ها حمایت جدی می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: دوره آموزش گلیم بافی به مدت یک ماه در شهرستان بدره با هدف حمایت از توسعه و ترویج صنایع دستی و توسعه مشاغل خانگی در حال برگزاری است و در پایان به شرکت کنندگان در این دوره مدرک معتبر از سوی معاونت صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی ارائه خواهد شد.

شنبه‌زاده تصریح کرد: به منظور توسعه مشاغل خانگی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بدره برای رشته‌های صنایع دستی در این شهرستان دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking