۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۶

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه بیرجند برگزار شد

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه بیرجند برگزار شد
به مناسبت سومین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرینه امام (ره) و رهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مراسم بزرگداشتی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه بیرجند بعد از نماز ظهر و عصر در مسجدامام جعفرصادق(ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دانشجو پرس ، به مناسبت سومین روز ارتحال  آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرینه امام (ره) و رهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مراسم بزرگداشتی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه بیرجند بعد از نماز ظهر و عصر در مسجدامام جعفرصادق(ع) این دانشگاه برگزار شد.

 

حجه الاسلام شهاب استاد حوزه و دانشگاه ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: برخی افراد با نعمت هایی که خداوند در اختیار آنها قرار داده فخر می فروشند و یا گروهی با استفاده از نعمتهای الهی در پی خوش گذرانی و لذت های خویش هستند که بیشتر رفتار و کردار این انسانها مشابه چهارپایان چرنده است.

 

وی با بیان اینکه زمین هیچ گاه از حجت الهی خالی نیست، گفت: هرچند که تعداد آنها کم است اما انسان های بزرگ و با ظرفیتی هستند.

 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد:  انسان هایی که ظرفیت های وسیعی دارند یک نور الهی در دل آنها تابیده است چرا که بدون ارتباط با خدا و نورانی شدن به نور الهی بهره مندی از چنین مراتبی میسر نیست.

 

حجه الاسلام شهاب خاطرنشان کرد: نتیجه نورانی شدن به نور الهی، راحت گذشتن از همه چیزهای دنیایی است که دنیاپرستان و خوش گذرانان نمی توانند براحتی از آن بگذرند.

 

وی افزود: وقتی اتصال انسان به خدا کمرنگ می شود، شرایط بخشش، عفو، گذشت و انتقاد پذیری در انسان سخت می شود.

 

این استاد دانشگاه بیرجند با بیان اینکه در دلهای افراد متقین چیزی غیر خدا راه ندارد، گفت: دنیا در نزد این افراد خوار و حقیر و گذشتن از آن آسان است.

 

حجه الاسلام شهاب افزود: دنیا در نظر اهلش تضمین داده می شود یعنی دنیا نه تنها به چشم افراد می آید بلکه در دل آنها ورود می کند و گذشتن از دنیا برای آنها سخت می شود چراکه نگرش اش دنیایی است نه خدایی.

 

وی ادامه داد: انسان مومن حیات را ابزاری برای قرب به خدا می بیند و از این فرصت استفاده می کند تا به خدا نزدیک شود و دوری از خدا موجب نگرانی انسان مومن می شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه منشاء گرفتاری های ما، نوع نگاه خودمان است، گفت: تا زمانی که فقط خود را می بینی خود پرست هستی اما وقتی از خود گذشتی و بخدا شناسی رسیدی همه اعمال در مسیر الهی قرار می گیرد.

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking