۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۶

رئیس شورای اسلامی سرایان مطرح کرد

مردم سرایان همچنان در انتظار باز گشایی مسیر مواصلاتی سرایان به کاخک

مردم سرایان همچنان در انتظار باز گشایی مسیر مواصلاتی سرایان به کاخک
رئیس شورای اسلامی سرایان گفت: جاده سرایان به کاخک گناباد را از اولویت های اول شهرستان سرایان در بحث راه برشمرد و افزود: توجه به این مسیر ظرفیت های گردشگری موجود در بخش کاخک و کریمو و مصعبی را بهم پیوند می زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اسحاقی رئیس شورای اسلامی شهرستان سرایان  در گفتگو با سرایان بیدار، اظهار داشت: انتظار 35 ساله مردم سرایان و کاخک برای اصلاح و بهسازی جاده سرایان ،کاخک ،گناباد با وجود برگزاری سه نشست مشترک با فرمانداران، نمایندگان و مسئولان راه و شهرسازی دو شهرستان واستان هنوز به پایان نرسیده و این جاده درحالی که به عنوان یک جاده بین شهری مورد استفاده قرار می گیرد در حد یک جاده روستایی رها شده  است.

وی افزود: از ابتدای ارتقای سرایان به شهرستان و حتی قبل از آن همواره تعریض و بهسازی این جاده به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه  شهرستان در حالی مطرح بوده که این شهرستان در واقع از نعمت جاده مناسب کم بهره است و از این حیث در بن بست قرار دارد.

اسحاقی گفت:با وجود این که توسعه و توجه به جاده های ارتباطی یکی از محور های مهم در زمینه رشد و توسعه شهرستان سرایان است و سه نشست مشتر ک با نمایندگان، فرمانداران، بخشداران و دیگر مسئولان  دو شهرستان برگزار شده حتی یک مصوبه از مصوبات اعتباری و عملیاتی در این مسیر در حوزه شهرستان گناباد اجرایی نشده است .

شهروندان زیادی در مراجعه به ما از کم توجهی مسئولان به این محور منتهی به مناطق ییلاقی، گردشگری و زیارتی ابراز نارضایتی و گلایه کردند و خواستار پیگیری ویژه برای تخصیص اعتبار به آن شدند.  به گفته این  شهروندان طولانی شدن رسیدگی به این محور پررفت و آمد و حادثه خیز بودن آن، جان افرادی که در این مسیر رفت و آمد می کنند را به مخاطره انداخته است.

اسحاقی بیان داشت: جاده سرایان به کاخک گناباد از اولویت های اول  شهرستان سرایان در بحث راه  می باشدو توجه به این مسیر ظرفیت های گردشگری موجود در بخش کاخک و کریمو و مصعبی را بهم پیوند می زند.

وی اضافه کرد:اختصاص نیافتن اعتبار به محور کوهستانی سرایان به کاخک گناباد، توسعه گردشگری را در این منطقه زیارتی و سیاحتی کند و ارتباط 38 روستای مستقر در این محور حادثه خیز را با خطر مواجه کرده است.

 معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری سرایان هم در خصوص این جاده  گفت : جاده کاخک گناباد - سرایان از قدیم الایام به عنوان یک اولویت در توسعه راه های شهرستان مطرح بوده است .

مرادیافزود : در حال حاضر نگاه مسئولین دو شهرستان سرایان و گناباد به این قضیه مثبت است و اگر احساس می شود از ناحیه شهرستان گناباد کمتر این قضیه پیگیری می‌شود  ناشی از این است که کمتر نسبت به  توجیه مردم و مسئولین شهرستان گناباد نسبت به مزایا و منافع اقتصادی  این جاده  اقدام شده است .

وی اظهار داشت:  باید مسئولین و مردم شهرستان گناباد را توجیه کرده و  به آنان بقبولانیم  که جبران بحث ترددی  که در قدیم از مسیر فردوس به گناباد صورت می گرفته از طریق توجه به جاده  سرایان به کاخک و گناباد امکان پذیر است .

به گفته وی  یکی از عواملی که باعث شده این جاده از دیدگاه مسئولین گناباد مغفول بماند شاید همین موضوع بوده وروی این قضیه کمتر کار شده است.

وی ادامه داد: بهداشت و درمان گناباد معتقد است ۳۰ درصد بیماران گناباد از شهرستان  سرایان هستند و این کمک بزرگی به جامعه پزشکان شهرستان گناباد است ودر جذب و تامین متخصصان این شهرستان موثر است.

مسئول شورای اسلامی بخش کاخک هم در گفتگوی تلفنی با ما با بیان گوشه ای از پیشینه این جاده و ضرورت ارتباطات اجتماعی و اقتصادی و مذهبی با توجه به سنخیت های مشترک  فرهنگی و اجتماعی مردم این دو منطقه گفت : در حال حاضر در این مسیر با توجه به عرض کم جاده با مشکلات خیلی زیادی مواجه هستیم.

اعلایی افزود: علاوه بر اینکه جاده بین شهری هست روستاییان ازاین محور به صورت روزانه استفاده می کنند و  بارها شاهد تلفات جانی زیادی در این قسمت بوده ایم طوری که سال گذشته دو نفر در این مسیر کشته و در سه سال گذشته بیش از ۱۹ فقره تصادف با ۶ نفر کشته اتفاق افتاده است.

وی تاکید کرد: این آمار خیلی بیشتر از حد استانداردی است که وجود دارد به این دلیل همه مسئولین و مردم کاخک انتظار  بهسازی ۱۲ کیلومتری که در محدوده سرایان به کاخک  هست را دارند  تا با  تعریض جاده راحت تر در  این مسیر تردد کنند .  وی ابراز امیدواری کرد: با اتفاق نظری که در زمینه بهسازی جاده کاخک -  سرایان در شهرستان گناباد حاصل شده است  با اختصاص اعتبار در سال جاری مشکلات در این مسیر حیاتی مرتفع شود .

فرماندار گناباد هم در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما عنوان کرد: هنوز تخصیص اعتبار به این مسیر در حد صفر است ولی در آینده بحث اختصاص اعتبار مدنظر خواهد بود.

نبی پور گفت :برای این منظور از منابع داخلی اداره هم  در سال جاری در بحث روکش جاده اعتبار تخصیص خواهدیافت .

وی گفت جاده سرایان به  گناباد شاید اولویت دوم و سوم شهرستان گناباد باشد و در حال حاضر جاده گناباد به مهنه اولویت اول و جاده گناباد به خواف ودوغارون از اولویت های اصلی این شهرستان می باشد که برای شهرستان های سرایان و فردوس هم در آینده ارزشمند خواهد بود .

فرماندار گناباد همچنین گفت: جاده سرایان به گناباد  از پروژه های اولویت دار این شهرستان  است ودر صورت تامین اعتبار هیچ مشکلی برای بهسازی این مسیر  وجود ندارد .

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking